Artykuł sponsorowany

Co wpływa na skuteczność zabiegów wyszczuplających?

Co wpływa na skuteczność zabiegów wyszczuplających?

Każda kobieta chciałaby się cieszyć zdrową i piękną skórą, gładką, jędrną bez żadnych fałdek i grudek podskórnych. Jednak problemy metaboliczne nie zawsze zdrowy tryb życia powodują, że na naszych udach, pośladkach i brzuchu zaczynają gromadzić się niechciane warstwy tkanki tłuszczowej, powstają zmiany cellulitowe. Obecnie salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów. Zobaczmy, od czego zależy ich skuteczność?

Zabiegi na ciało manualne i z użyciem maszyn

Poza zdrowym odżywianiem, spożywaniem produktów mało przetworzonych, bogatych w błonnik, piciem minimum 1,5 litrów wody dziennie i odrobiną ruchu w walce zboczkami i pomarańczową skórką możemy zastosować zabiegi w salonach kosmetycznych. Mamy do wyboru skorzystać z zabiegów:

  • Wyłącznie zabiegów manualnych, przeprowadzanych przy użyciu preparatów specjalistycznych, które wmasowywane w skórę z odpowiednią siłą i częstotliwością pobudzą układ krążenia, a przenikające przez skórę substancje czynne w zależności od celu zabiegu, odżywią skórę, pobudzą spalanie tkanki tłuszczowej, zaktywizują procesy produkcji kolagenu (ujędrnią ciało) zwiększając sprężystość i elastyczność skóry.
  • Zabiegów z użyciem specjalistycznych urządzeń, które np. pomogą pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, usuną toksyny, zainicjują spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak podkreśla właścicielka Studio Urody i Estetyki - Beata Sobieraj-Żałoba to jaka funkcja urządzenia zostanie wykorzystana, zależy głównie od terapeuty, który podczas wizyty, przed głównym zabiegiem, na jaki zapisał się pacjent, ocenia:

  1. Stan skóry,
  2. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu,
  3. Ustala cel, główny problem z jakim pacjent się zgłosił,
  4. Dopiera zabieg indywidualnie do potrzeb skóry,
  5. Wskazania do pielęgnacji domowej.

Każdy z tych kroków jest niezwykle istotny z punktu widzenia i skuteczności wykonania zabiegu, jak również poprawności jego wykonania.

Terapeuta decyduje jaki zabieg jest odpowiedni

Podczas oceny stanu skóry ciała, przy konsultacji kosmetycznej, terapeuta zarówno zadaje pytania odnośnie do przebytych chorób, jak i stosowanych leków, ale również sprawdza, czy na ciele nie ma zmian skórnych będących istotnym przeciwwskazaniem do wykonania danego zabiegu.

Zdarza się, że zabieg który wybraliśmy z oferty, nie jest najlepszym z możliwych do wykonania na nasze problemy, którym chcielibyśmy zaradzić. Terapeuta ma możliwość, oczywiście za zgodą pacjenta, wykonać zabieg inny niż umówiony, jeśli uzna, że pierwotny zabieg nie może być wykonany ze względu np. na przeciwwskazania do jego wykonania.

Istota zabiegów wyszczuplających

Większość profesjonalnych urządzeń do stymulacji ciała opiera się na zasadach masażu. Jego przewagą w porównaniu z zabiegami manualnymi jest moc, czyli efekt końcowy, jaki zaobserwujemy na ciele.

Przykładem zabiegów z kategorii zabiegów wyszczuplających, może tu być zabieg drenażu limfatycznego - przy użyciu zmechanizowanych głowic. Terapeuta, pilnując właściwego kierunku wykonania zabiegu drenażu (zawsze wzdłuż naczyń limfatycznych albo w kierunku najbliższych węzłów chłonnych), wprawia w ruch limfę, pobudzając metabolizm wewnątrz komórkowy, usuwa obrzęki limfatyczne, przyczynia się do znacznej redukcji tkanki tłuszczowej. Zaletą tego zabiegu jest jego niemal natychmiastowy widoczny efekt wizualny. Skóra po zabiegu mimo delikatnego zaczerwienienia jest wyraźnie gładsza.

Podobnie znane z zabiegów manualnych techniki wykorzystują maszyny do ujędrniania ciała, oparte na endremologii. Tu głowica zasysa fałd skóry (zabiegi te wykonywane są w specjalnym kombinezonie) i roluje ją zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, pobudzając metabolizm komórkowy i odnowę biologiczną skóry. Taki masaż podciśnieniowy, wykonywany z ogromną siłą nacisku, oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, sprawiając, że skóra jest jędrna, gładka o równym kolorycie.

Aby zabiegi na ciało przyniosły maksymalne efekty, ważne jest przeszkolenie terapeutów do pracy z danym urządzeniem, dobór odpowiedniej mocy ssącej, technika prowadzenia głowic – tu wszystko ma znaczenie.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, poprośmy terapeutę o przedłożenie certyfikatu potwierdzającego jego kompetencje.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz