Materiał Partnera

Co wchodzi w zakres usług biura rachunkowego?

Co wchodzi w zakres usług biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe jest pomocne przy zakładaniu firmy oraz jest istotne przy przebrnięciu przez formalności Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń społecznych. Ponadto zajmuje się prowadzeniem pełnej rachunkowości firmy oraz obsługą kadrowo-płacową. Z usług księgowej można skorzystać, jeżeli ma się problem z rozliczeniem PIT-u. To tylko niektóre z usług biura.

Zakres usług księgowych

Biuro rachunkowe zajmie się prowadzeniem ksiąg rachunkowych firmy. Obejmuje ona uporządkowane chronologicznie zapisy księgowe, wykazuje salda i obroty oraz aktywy i pasywa firmy. Ważne jest prowadzenie bieżącej ewidencji zaszłości firmy, czyli operacji gospodarczych. Umożliwia to podatkowa księga dochodów i rozchodów. Ten system księgowości polega na rejestracji przychodów ze sprzedaży oraz wydatków, zapisywanych w księdze po dokonaniu transakcji.  W przypadku, kiedy nie chce się księgować kosztów, jako formę opodatkowania można wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Pracownik firmy Barocco sp. z o.o., zajmującej się rachunkowością podkreśla, że dokładne określenie wysokości należnego podatku od towarów i usług jest możliwe dzięki prawidłowo prowadzonej ewidencji. Z tego powodu prowadzenie ewidencji VAT warto zlecić biurom rachunkowym. Księgowa pomoże także w sporządzaniu deklaracji VAT, PIT, CIT oraz składaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Dodatkowymi usługami są sprawozdania finansowe, które mają na celu uporządkować i przedstawić sytuację finansową działalności gospodarczej oraz tworzenie planu kont, oraz polityki rachunkowości.

W czym jeszcze może pomóc biuro rachunkowe?

Podczas zakładania własnej działalności czy spółki warto wybrać odpowiednią firmę księgową, która jest pomocna w kwestiach podatkowych. Niewiele osób wie, że biura rachunkowe przeprowadzają kursy BHP dla pracowników danej placówki. Biuro rachunkowe bywają pomocne, jeżeli chce się wypełnić wniosek o kredyt, czy starać się o dotacje. W procesie zarządzania ważna jest analiza finansowa, która jest zbiorem informacji o wynikach i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. 


Biuro rachunkowe monitoruje zależności i tworzy prognozy finansowe danego przedsiębiorstwa. Zajmuje się także odbiorem dokumentów od klienta oraz ich archiwizacją. Księgowość to także profesjonalne usługi kadrowo-płacowe. Na tym polu zajmują się one sporządzaniem raportów ZUS, sporządzaniem listy płac, prowadzenie akt osobowych pracowników oraz ewidencje urlopów i zwolnień lekarskich.

Opracowanie:
Warszawa, Równoległa 9A
tel. 696 044 004
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz