Materiał Partnera

Co wchodzi w zakres usług auto detailingowych?

Co wchodzi w zakres usług auto detailingowych?

Wielu kierowców coraz chętniej korzysta z usług takich, jak auto detailing, car detailing lub auto spa. Mimo coraz większej popularności tego typu usług, spora liczba kierowców nadal nie wie, na czym one polegają. Auto detailing to proces składający się z kilku etapów, a jego celem jest wyczyszczenie, umycie, renowacja oraz zabezpieczenie pojazdu. Czym dokładnie jest ten proces i z jakich usług możemy skorzystać w ramach auto detailingu?

Auto detailing – czym właściwie jest?

Auto detailing lub car detailing to proces czyszczenia, konserwowania, odnawiania i zabezpieczenia samochodu od zewnątrz i od wewnątrz. Zabieg ten złożony jest z kilku etapów prac i wymaga użycia odpowiednich środków oraz narzędzi. Ponadto przydatna może być cierpliwość. Firma Car Update Auto Detailing & PDR z Węgrowa w województwie mazowieckim usługi auto spa przeprowadza zarówno na autach nowych, jak i używanych. Dzięki tak dokładnym procesom czyszczenia auta, pojazd wygląda jakby miał mniej co najmniej kilka lat.

Nałożenie powłoki ceramicznej i renowacja lakieru, czyli jedne z usług auto detailingu

Jednym z podstawowych zabiegów, jakie wykonywane są w ramach car detailingu, jest aplikacja powłoki ceramicznej. Takie powłoki stosuje się przede wszystkim w celu zwiększenia twardości lakieru. Poza tym powłoka ceramiczna pozytywnie wpływa na wygląd lakieru, nadaje mu szklistość oraz właściwości hydrofobowe. Dodatkowo zabezpiecza lakier przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych i innych czynników środowiskowych. Wyróżnia się kilka rodzajów powłok, jakie można zaaplikować na lakier samochodowy. Wśród nich są między innymi Gloss Coat, Opti Coat i Opti Coat Pro +. Każda z tych powłok nadaje inne właściwości lakierowi.

Jeśli mowa o lakierze, to kolejną usługą zaliczaną do auto spa, jest renowacja lakieru samochodowego. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest usunięcie rys i zmatowienia. Lakier na pojeździe narażony jest na działanie wielu szkodliwych czynników jak np. kwaśne deszcze, promienie UV, owady, zarysowania i wiele innych. Chcąc jak najdłużej utrzymać jego dobry stan, powinniśmy odpowiednio o niego zadbać. Specjaliści od auto detailingu oferują trzy sposoby na odnowienie lakieru samochodowego. Pierwszy z nich to korekta jednoetapowa, która polega na odświeżeniu powłoki. Dzięki niej pozbędziemy się mikrorys. Jeśli chcemy usunąć większe zarysowania, wówczas trzeba postawić na korektę dwuetapową. Natomiast pełna, trzyetapowa korekta pozwoli na usunięcie niemalże wszystkim zarysowań lakieru.

Czym jest mycie detailingowe?

Mycie detailingowe to proces składający się z kilku etapów, a jego głównym celem jest umycie auta w taki sposób, aby nie były widoczne plamy po twardej wodzie, smugi czy zarysowania. Ta usługa jest w pełni bezpieczna dla lakieru samochodowego i pozwala na dokładne wyczyszczenie każdej części pojazdu. Na początku mycia detailingowego czyści się koła i felgi. Kolejnym etapem jest mycie wstępne, czyli tzw. pre wash. W trakcie tego zabiegu wykorzystuje się aktywną pianę, która pozwala na pozbycie się luźnych zabrudzeń. Potem przechodzi się do mycia właściwego, które umożliwia usunięcie z powierzchni samochodu brudu znajdującego się w głębszych warstwach. Oczywiście usługi auto detailingu są znacznie szersze i mogą nimi być m.in. oklejanie samochodów, regeneracja tapicerki, renowacja lamp i zabezpieczanie felg.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz