Materiał Partnera

Co wchodzi w skład tak zwanej chemii gospodarczej?

Co wchodzi w skład tak zwanej chemii gospodarczej?

Chemia gospodarcza jest niezbędna do czyszczenia zabrudzonych płaskich powierzchni, prania zaplamionych ubrań czy do mycia zakurzonych okien. W skład chemii gospodarczej wchodzą zarówno uniwersalne, jak i wszelkiego rodzaju specjalistyczne produkty. Sprawdź, co jakie środki czystości określa się mianem chemii gospodarczej. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru produktów tego typu?

Chemia gospodarcza - czym jest właściwie?

Każdy z nas spotkał się z pojęciem chemii gospodarczej. Jednak niewiele osób potrafi bezbłędnie wskazać, jakie produkty wchodzą w jej skład. Jak wspomniano we wstępie, chemię gospodarczą dzielimy na uniwersalne środki, które są niezbędne na co dzień, jak i na specjalistyczne, które wykorzystujemy znacznie rzadziej. Wśród podstawowych produktów zaliczanych do chemii gospodarczej wymienia się przede wszystkim płyn do mycia naczyń, środki zmywające i szorujące, wszelkiego rodzaju środki czyszczące, jak i produkty do czyszczenia wykładzin i mycia podłóg.

Mówiąc o chemii gospodarczej, nie można także zapomnieć o artykułach używanych do prania, czyli o proszkach i płynach do płukania. Chemię gospodarczą stanowią też płyny do mycia okien, szyb i do czyszczenia mebli. Środki pierwszej potrzeby to jeszcze szczotki, ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne. Ponadto wymienia się mydła w płynie i kostce, gąbki, odświeżacze powietrza oraz preparaty do WC.

Jak wybierać chemię gospodarczą?

Wybór odpowiedniej chemii gospodarczej jest warunkowany tym, czy posiadamy odpowiednie sprzęty i meble, które wymagają specyficznej pielęgnacji. Na wstępie warto się zastanowić, czy wystarczą nam podstawowe produkty chemii gospodarczej. Jeśli tak, to sprawdzą się one do czyszczenia urządzeń sanitarnych, a także powierzchni emaliowanych, ceramicznych i porcelanowych. Jeśli zależy nam na konserwacji skóry oraz czyszczenia lub odtłuszczania stali nierdzewnej - w ruch muszą iść produkty specjalistyczne. Ich działanie pozwoli na usunięcie zabrudzeń, a jednocześnie ich moc sprawi, że czyszczona powierzchnia nie będzie narażona na uszkodzenia. Wybierając produkty należące do składu chemii gospodarczej, warto również zwrócić uwagę na ich zapach. W ofercie firm, takich jak Triomen, można znaleźć środki bezwonne i z dodatkiem aromatu. Zapach danego produktu jest często wyznacznikiem jego kupna. Kolejnym aspektem jest forma środka czyszczącego. Niektóre produkty są już gotowe do użycia, inne zaś wymagają rozcieńczenia. Profesjonalna chemia gospodarcza jest nieco droższa, ale skraca czas czyszczenia.

Opracowanie:
Gorlice, Chopina 29
tel. 18 353 53 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz