Materiał Partnera

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Co warto zobaczyć w Łodzi?

W okresie wakacyjnym wielu z nas nie ma pomysłu na to, jak spędzić wakacje. Zazwyczaj padają oferty wyjazdu za granicę, ewentualnie nad polskie morze. Jednak ty sztampowe wybory są coraz bardziej przełamywane. Częstym kierunkiem podróży stanowią dość niepozorne miasta, które wbrew pozorom i utartym stereotypom, mają bardzo dużo do zaoferowania. Łódź jest jednym z takich miast, które zasługują na nieco więcej uwagi.

Manufaktura

Jeśli już zarezerwowaliśmy już swój pokój gościnny, pokój w hotelu lub też hostelu, warto jest przejść, bez zbędnego zastanawiania się, do rzeczy. Pierwszym na liście najciekawszych elementów Łodzi jest Manufaktura. Każdy przejezdny powinien ją zobaczyć choć raz. Ceglane budynki Manufaktury to nie tylko galeria handlowa i restauracje, to również wspaniale odrestaurowane i zaaranżowane pofabryczne budynki Izreala Poznańskiego. W tej chwili w Manufakturze możemy znaleźć Muzeum sztuki z kolekcją sztuki XX i XXI wieku, Muzeum Fabryki ukazujące historię zakładów włókienniczych, Eksperymentarium, Stratosferę z 20 ściankami wspinaczkowymi, kawiarnie, kino, kręgielnię, oraz wiele restauracji.

Ulica Piotrkowska i okolice

Kolejnym tak samo ważnym punktem naszej podróży jest ulica Piotrkowska, o której zapewne nikomu nie trzeba dużo opowiadać, gdyż stanowi najsłynniejszą ulicę w Łodzi. Bogata w piękniejące fasady kamienic, oraz kusząca niesamowitymi podwórkami, jak na przykład Pasaż Róży, Off Piotrkowska. Najpopularniejsza ulica miasta ma swój początek na Placu Wolności, z którego niedaleko do Parku Śledzia i Starego Rynku.

Litzmannstadt Ghetto

Nieco mniej standardowym kierunkiem jest getto łódzkie, jedno z największych jakie kiedykolwiek istniało na terenie Polski. Dzięki temu miejscu możemy poobcować trochę z historią ogromnej części przedwojennego społeczeństwa Łodzi.

Dworzec Łódź Fabryczna

O tym dworcu zapewne słyszał niejeden podróżnik, przecież Łódź zlokalizowana jest w centrum Polski, a ten dworzec był w budowie niemal 5 lat. Jeszcze przed otwarciem został okrzyknięty najpiękniejszym dworcem w Polsce.

Łódź od mniej turystycznej strony

Jeśli chcemy dokładnie poznać te miasto, warto jest zatrzymać się w jednym z pokoi gościnnych, jak na przykład w Anna Pokoje gościnne zlokalizowanych niedaleko parku narodowego, parku linowego oraz parku wodnego. Właściciele takich przybytków zazwyczaj wprowadzają w takich miejscach rodzinną atmosferę i są pasjonatami i miłośnikami swojego miasta, więc mogą być skarbnicą ciekawostek. Dodatkowo, podpowiedzą gdzie najlepiej zjeść i co warto zobaczyć.

Opracowanie:
Łódź, Łagiewnicka 185
tel. 602 756 076
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz