Co warto zobaczyć na Ibizie?

Co warto zobaczyć na Ibizie?

Ibiza uważana jest za najbardziej rozrywkową z wysp basenu Morza Śródziemnego. Imprezy to nie wszystko, co wyspa ma do zaoferowania. Poznaj najpopularniejsze kurorty na Ibizie. Odwiedź miejsca, dzięki którym spędzisz magiczne chwile, omijając imprezową część wyspy. Sprawdź, czego koniecznie powinieneś spróbować, będąc na wyspie. Porównaj Majorkę z Ibizą i wyjedź na bajeczny urlop.

Imprezowa część Ibizy

Ibiza daje duże możliwości. Niegdyś była ona najważniejszym hipisowskim ośrodkiem w Europie. Najsłynniejszym miejscem na wyspie jest klub „Cafe del Mar”, który założony został w 1980 roku. Po zmierzchu wypełniony on jest turystami, którzy sączą drinki i słuchają muzyki.

Alternatywą dla klubu jest impreza na gorącym piasku. Playa Den Bossa, najdłuższa plaża na Ibizie, nocą staje się parkietem dla ogromnej liczby imprezowiczów. Życie na wyspie rozpoczyna się wieczorem. Na Ibizie jest wiele klubów. Każdy z nich gwarantuje świetną zabawę do rana.

Jak ominąć imprezowe miejsca na Ibizie?

Jeżeli chcemy odpocząć od imprezowej Ibizy, warto wybrać się do Cala Salada – skalistej zatoczki. Plażowicze często skaczą z niej do wody. Jest to dobre miejsce na odpoczynek. Duże wrażenie robi turkusowa woda.

Spokojnym miejscem, gdzie nie ma wielu turystów jest Cala Llentrisca. Nie jest łatwo dotrzeć do tego miejsca – trzeba przejść dwa kilometry po ścieżce wyżłobionej w stromym kilkudziesięciumetrowym klifie – ale naprawdę warto.

Będąc na Ibizie, koniecznie trzeba się wybrać na Formenterę. Jest to wyspa oddalona od Ibizy o cztery kilometry. Podróż trwa trzydzieści minut, a odległość tę można pokonać wsiadając na prom. Znajdziemy tu spokój i ciszę. Nie ma tu ogromnych dyskotek czy wielkich resortów. Jest sama natura.

Na Ibizie jest także wiele zabytków. W 1999 roku bioróżnorodność i kultura Ibizy zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wart obejrzenia jest fenicko-punicki cmentarz. Mury obronne w Ibiza Town to wybitny przykład renesansowej architektury wojskowej. Spacer po starówce gwarantuje wiele atrakcji. Wybierając się na wyspę, warto skorzystać z usług biura podróży. Zaplanuj wcześniej swoją podróż i ciesz się niezapomnianymi chwilami.

Kiedy pojechać na Ibizę?

Na Ibizie panuje klimat śródziemnomorski. Początek okresu plażowania to maj. Sezon najczęściej trwa do października. Idealny termin wyjazdu zależy jednak od indywidualnych preferencji. Listopad to miesiąc, w którym liczba turystów zaczyna spadać. W grudniu w powietrzu czuć wyraźną zmianę pogody.

Grudzień jest uznawany za martwy miesiąc na wyspie. Ibiza przestaje tętnić życiem – w hotelach i klubach świeci pustkami. Wszystko zmienia się w okolicach sylwestra. Wtedy zainteresowanie wyspą wzrasta. Następuje kolejny napływ turystów, który chcą zacząć nowy rok właśnie na Ibizie.

Jakie są smaki Ibizy?

Gastronomia wyspy to połączenie specjalności, które typowe są dla Balearów oraz jedzenia charakterystycznego dla samej wyspy. Wyroby wieprzowe to znak rozpoznawczy. Bardzo popularną potrawą jest sobrasada – kiełbasa, której podstawowe składniki to mięso wieprzowe, papryka oraz sól.

Ibiza jest idealnym miejscem, aby spróbować smażoną ośmiornicę – Frità de Polp. Tradycyjna potrawa to Borrida de Rajada, czyli danie, które przyrządza się z płaszczki. Dodatki do tej potrawy to ziemniaki, jajka, smażony chleb, migdały, pietruszka, czosnek, szafran oraz oliwa z oliwek.

Desery, które oferuje Ibiza, także warte są grzechu. Na wyspie dużą popularnością cieszy się flaó, czyli sernik z mięty.

Majorka, Minorka, Ibiza – którą z wysp wybrać?

Majorka, Minorka oraz Ibiza położone są blisko siebie. Majorka to największa wyspa archipelagu i turystyczne centrum. Minorka nazywana jest szmaragdową wyspą. Ma wiele malowniczych zatok i poukrywanych plaż. Ibiza słynie z gigantycznych imprez, ale można też na niej znaleźć spokojne i piękne miejsca. Wybór nie należy do najprostszych. Najpierw musimy przemyśleć, na czym nam zależy, a potem dopasować miejsce do swoich oczekiwań. Zawsze można podzielić czas urlopu i zwiedzić wszystkie trzy wyspy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz