Materiał Partnera

Co warto wiedzieć wypożyczając przyczepę?

Co warto wiedzieć wypożyczając przyczepę?

Planujesz przeprowadzkę? Chcesz kupić nowe meble albo sprzęt agd i martwi cię sposób ich dowozu? A może masz w domu wielkogabarytowe przedmioty, których chcesz się pozbyć, ale nie zmieszczą się one do samochodu? Tym wszystkim problemom może zaradzić… wypożyczenie przyczepy! Jak znaleźć firmę, która proponuje tego typu usługi i na co zwrócić szczególną uwagę?

Kwestie formalne

Dowód osobisty, prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny auta to trzy niezbędne dokumenty, które musisz mieć przy sobie w momencie wypożyczania przyczepy. Niektóre z firm chcą również uiszczenia kaucji, jako swego rodzaju zabezpieczenia. Warto wiedzieć, że prawo jazdy kategorii B uprawnia do korzystania z tzw. przyczepy lekkiej, której waga nie przekracza 750 kg. Natomiast jeśli jej masa jest większa niż 750 kg, niezbędne jest dysponowanie prawem jazdy kategorii B+E. Istotne jest także to, że daną przyczepę (uwzględniając w szczególności jej gabaryty) wypożycza się, biorąc pod uwagę masę samochodu.

Garść porad

Jeśli znasz konkretną datę, w której skorzystanie z przyczepy będzie niezbędne, zarezerwuj właściwy termin! Dzięki temu unikniesz sytuacji, że nie będziesz mógł skorzystać z usług firmy wypożyczającej, bo w tym czasie jest duże zapotrzebowanie na jej usługi. Natomiast w momencie wypożyczania przyczepy, zwróć szczególną uwagę na jej stan techniczny (w tym instalację elektryczną, stan ogumienia oraz hamulec najazdowy). Wykonanie takiego przeglądu w obecności pracownika, zapewni ci gwarancję, że w momencie jej zdawania nie zostaniesz obarczony dodatkowymi kosztami za szkody, których nie wyrządziłeś. Jeśli w momencie odbioru przyczepy zauważysz jakieś usterki, zgłoś je koniecznie przed podpisaniem umowy.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Decydując się na ofertę konkretnej wypożyczalni, weź pod uwagę zarówno zakres usług, jak i cennik. Sprawdź, czy firma umożliwia wypożyczenie przyczepy tylko na kilka godzin, czy na dłuższy czas, np. na weekend lub parę dni. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia klienta, który wybierze usługi dostosowane do jego potrzeb. Ponadto niezwykle ważny jest stan techniczny przyczepy, od którego zależy bezpieczeństwo przewożonego towaru. 

Przedstawiciel firmy Justom zapewnia: w naszej ofercie proponujemy klientom tylko i wyłącznie w pełni sprawne przyczepy. Są one na bieżąco i regularnie serwisowane, dzięki czemu klient ma gwarancję bezpiecznej transakcji. Warto dodać, że każda przyczepa ma odpowiednie ubezpieczenie OC. Szczegółowe warunki są uwzględnione w umowie najmu.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz