Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o złomowaniu samochodów?

Co warto wiedzieć o złomowaniu samochodów?

Każdy właściciel samochodu po wielu nieudanych próbach sprzedaży bierze pod uwagę usługę zezłomowania swojego pojazdu i jest to bardzo dobre rozwiązanie choćby ze względu na to, że często stan techniczny takich samochodów pozostawia naprawdę bardzo wiele do życzenia, a ich ponowne użycie może doprowadzić do wypadku. Oto, co należy wiedzieć o złomowaniu samochodów.

Kiedy należy zezłomować auto?

 Generalnie pierwszym symptomem świadczącym o konieczności oddania auta na złom jest jego zły stan techniczny. Jeśli w samochodzie dochodzi do ciągłych i niewyjaśnionych usterek związanych na przykład z silnikiem, czego skutkiem będzie poniesienie niewyobrażalnych kosztów związanych z naprawą. Samochody złomuje się także, gdy uległy one poważnym zmianom na skutek kolizji lub gdy po prostu posiadamy na tyle stary pojazd, że nikt już nie chce go kupić.

Jakie są potrzebne dokumenty do złomowania auta?

 W momencie podjęcia decyzji o złomowaniu samochodu musimy przygotować się do zabrania ze sobą różnego rodzaju dokumentów, bez których ta usługa nie będzie możliwa, a są to:

  • Dokument tożsamości - Jest to pierwszy niezbędny dokument, który musi zawierać numer PESEL, zdjęcie oraz adres. Ta opcja dotyczy zarówno właściciela jak i ewentualnie współwłaścicieli danego samochodu.

  • Upoważnienie współwłaściciela - Jest to podpisany przez współwłaściciela pojazdu dokument niezbędny w momencie, gdy nie może się on stawić osobiście w miejscu złomowania auta.

  • Dowód rejestracyjny - Kolejny z wymaganych dokumentów, który jednak może zostać zastąpiony przez zaświadczenie wystawione przez wydział komunikacji zawierające dane z dowodu.

  • ·       Umowa sprzedaży - Jest to dokument niezbędny w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczem jeszcze nieprzerejestrowanego samochodu. Warto także pamiętać, że jeżeli złomujemy samochód zarejestrowany na firmę to dokumentem, który bezwzględnie musimy posiadać podczas złomowania auta jest wpis do KRS lub do ewidencji działalności gospodarczej.

Gdzie należy złomować auto

 Samochody należy złomować tylko w legalnie działających, licencjonowanych firmach takich jak PHU Tadeusz Gałązka, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem oraz zostaną nam wystawione odpowiednie dokumenty niezbędne do wyrejestrowania pojazdu, a także pracownik tej firmy prześle zaświadczenia o demontażu samochodu do naszego wydziału komunikacji.

Ile można zarobić?

 Złomowanie auta wiąże się z uzyskaniem być może niewielkiej aczkolwiek gwarantowanej kwoty uzależnionej głównie od wagi samochodu. Istnieje także możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaty OC, jeśli pojazd w momencie złomowania takowe ubezpieczenie posiadał.

Opracowanie:
Olsztyn, Stalowa 3
tel. 89 539 15 06
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz