Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o zabiegu laserowego fotoodmładzania?

Co warto wiedzieć o zabiegu laserowego fotoodmładzania?

Sposobów na czystą i zdrową skórę bez zmarszczek jest wiele. Kobiety i mężczyźni chętnie stosują mezoterapię, mikrodermabrazję, peelingi kawitacyjne, a także innowacyjne laserowe fotoodmładzanie. To właśnie ta technologia z wykorzystaniem m.in. lasera Genesis pozwala opóźnić procesy starzenia się skóry. Staje się ona wygładzona, odżywiona, a także delikatna w dotyku. Kiedy zatem warto stosować fotoodmładzanie? Na czym polega ten zabieg i jakie są korzyści z jego stosowania?

Na czym polega fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania polega na wykorzystaniu specjalnego lasera, który w bezinwazyjny sposób działa na skórę. Jego światło cechuje się bowiem niską gęstością – fale elektromagnetyczne mieszczą się w swojej długości w spektrum promieniowania UV. To właśnie one pozwalają na przegrzanie skóry, co doprowadza do przebudowy włókien kolagenowych i elastyny. Zabieg wykorzystuje naturalne zdolności ludzkiego organizmu do regeneracji, przy czym światło lasera pobudza procesy odnowy struktury skóry. Ta staje się nawilżona, odżywiona, jędrna, a także napięta pozwalając na uzyskanie efektu odmłodzonego wyglądu. Jak zaś przebiega sam zabieg?

W pierwszym etapie przeprowadza się konsultację dermatologiczną tak, by wykluczyć przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury fotoodmładzania laserowego. Po zakwalifikowaniu się do zabiegu należy skórę w odpowiednie sposób przygotować. Musi być ona dobrze oczyszczona, a także odtłuszczona, by w następnej kolejności pokryć ją specjalnym żelem. Następnie skóra poddawana jest działaniu promieniowania lasera, który wysyła wiązki pulsacyjnie.

Zastosowanie fotoodmładzania oraz efekty zabiegu

Zabieg fotoodmładzania może być stosowany zarówno na skórę twarzy, jak i dekoltu, szyi czy też dłoni. Chętnie stosują go panie po 40 roku życia, a wśród klientów gabinetów dermatologicznych nie brakuje również panów. Nie ma przeciwwskazań do tego, by zabiegowi poddawały się osoby młodsze. Laser nie tylko bowiem odmładza skórę, ale także ją regeneruje. Fotoodmładzanie pomaga zatem zwalczać przebarwienia, ziemistość cery, wiotkość skóry czy widoczne naczynka lub rumień.

Jeśli chodzi o efekty zabiegu, warto podkreślić, iż znaczną poprawę kondycji i wyglądu skóry można zaobserwować już po pierwszej sesji. Cera staje się wygładzona, delikatna, napięta i elastyczna, a także rozświetlona. Skóra nabiera również równego i zdrowego kolorytu. Efekt odmłodzenia jest zaś możliwy bez ingerencji chirurgicznej czy wstrzykiwania botoksu. Warto przy tym wiedzieć, że fotoodmładzanie podobnie jak laser frakcyjny wyróżnia się niebywałą precyzją. Zabieg pozwala usuwać nawet niewielkie zmiany pigmentacyjne skóry, zmarszczki w kącikach ust i oczu, a także mniejsze blizny np. te trądzikowe. Istotne jest jednak okresowe powtarzanie fotoodmładzania lub korzystanie w późniejszym czasie z dodatkowych kuracji np. mezoterapii.

Gdzie udać się na fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie to zabieg, którego nie przeprowadzają kosmetyczki czy kosmetolodzy. Oferować go mogą tylko i wyłącznie lekarze dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej. Przed zabiegiem – o czym wspomniano – ważne jest bowiem ocenienie stanu zdrowia pacjenta i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Stosowanie technologii fotoodmładzania wymaga zatem bardzo szerokiej wiedzy. Tę przez lata pozyskiwał lekarz dermatolog Marek Haslinger, który prowadzi gabinet dermatologiczny DERM-ESTETICA wyposażony w nowoczesny sprzęt. To tam można udać się na fotoodmładzanie laserowe, laser frakcyjny Med. Art., zabieg zamykania naczynek czy na usuwanie brodawek, tatuaży, piegów i plam barwnikowych.

Jaka jest zaś cena fotoodmładzania? Zależy ona od spodziewanych rezultatów, partii ciała poddawanej zabiegowi, a także od wielu innych indywidualnych czynników. Cena za pierwszą sesję fotoodmładzania twarzy zaczyna się zazwyczaj od 400 złotych. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz