Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o wykonywaniu dachów płaskich w technologii zgrzewania gorącym powietrzem folii PCV?

Co warto wiedzieć o wykonywaniu dachów płaskich w technologii zgrzewania gorącym powietrzem folii PCV?

Płaskie dachy stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne nie tylko, jeśli chodzi o obiekty przemysłowe, ale również budynki mieszkalne, dlatego też należy zapewnić im odpowiednią izolację, a jedną z opcji jest zastosowanie tak zwanej membrany PCV. Podpowiadamy zatem, co warto wiedzieć na temat wykonywania dachów płaskich w technologii zgrzewania membran PCV przy pomocy gorącego powietrza.

Czym jest membrana dachowa PCV?

Membrana dachowa jest to rodzaj pokrycia, którego głównym celem jest ochrona dachu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, wysoka temperatura, wiatr a także różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Głównym składnikiem membrany dachowej PCV jest oczywiście polichlorek winylu a także tkanina wykonana z włókna szklanego bądź poliestru.

Z jakich warstw składa się dach z membraną PCV?

Cała konstrukcja dachu wykonana przy użyciu zgrzewanej membrany PCV składa się w sumie z trzech warstw, do których należą:

  • Warstwa krycia wstępnego - To nic innego jak forma zabezpieczenia dachu przed dostawaniem się do jego wnętrza wilgoci.
  • Warstwa termoizolacyjna - Jest to oczywiście warstwa chroniąca zarówno przed wysoką jak i niską temperaturą
  • Warstwa paroizolacyjna - Ma za zadanie chronić przed osadzaniem się pary wodnej a co za tym idzie oczywiście wilgoci.

Gdzie stosuje się membranę PCV?

Membranę dachową PCV dostosowaną do dachów płaskich możemy w zasadzie układać na wszystkich typach budynków począwszy od tych przemysłowych, a kończąc na mieszkalnych. Należy jednak przy tym pamiętać, że każdy budynek ma inne potrzeby, w związku z czym do pokrycia określonego typu budynku potrzebować będziemy membran o różnych parametrach technicznych.

Jak montuje się membranę PCV ?

Membrany PCV montuje się na dachach płaskich przy zastosowaniu technologii zgrzewania gorącym powietrzem i można to oczywiście robić przy pomocy zgrzewarek ręcznych jak i specjalnych automatów bądź półautomatów do zgrzewania folii dachowej PCV.

Komu zlecić montaż membrany PCV na dachu płaskim?

Profesjonalnym wykonywaniem dachów płaskich przy zastosowaniu technologii zgrzewania membran dachowych PCV gorącym powietrzem zajmuje się firma blacharsko-dekarsko-montażowa Dach-System sp. Z.O.O, której doświadczeni pracownicy dysponują odpowiednim, wysokiej klasy sprzętem do wykonywania tego typu prac, a także jako firma należą do Stowarzyszenia Dekarzy DAFA, dzięki czemu możemy być pewni, że nasz dach zostanie wykonany z największą starannością.

Opracowanie:
Zielona Góra, Wazów 26
tel. 68 325 62 42
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz