Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o transporcie HDS?

Co warto wiedzieć o transporcie HDS?

Jedną z branż, w której wykorzystuje się wiele pojazdów, służących do przenoszenia różnych towarów, jest branża transportowa. Na rynku możemy się spotkać z wieloma produktami, które posiadają nieregularne kształty lub są po prostu ponadgabarytowe. Mając do czynienia z takimi produktami, zazwyczaj korzysta się z samochodów HDS - Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. Ich znakiem charakterystycznym jest żuraw - który może być przeładunkowy czy też przenośny. Jakie wyróżniamy rodzaje dźwigów? Co warto o nich wiedzieć? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Jakie wyróżniamy rodzaje dźwigów HDS?

Z całą pewnością chociaż raz spotkaliśmy się z maszyną, która miała zamontowany dźwig. Na rynku istnieje ogromna ilość takich maszyn, a każdą z nich wykorzystuje się do konkretnego rodzaju prac. Największą popularnością cieszą się samochody HDS, które są przeznaczone do użytku ogólnego. Dźwig montuje się zazwyczaj do podwozia pojazdu. Natomiast do wycinki leśnej stosuje się podobne ramię, aczkolwiek montowane są specjalne chwytaki - zamiast haków.

Jedną z renomowanych firm, oferujących usługi transportu HDS, jest Publiczny transport ciężarowy Zbigniew Nełke. Firma Zbigniewa Nełke słynie z profesjonalnych usług transportu HDS z użyciem sprzętów o udźwigu do 5 t. Przewozimy urządzenia budowlane i zajmujemy się załadunkiem maszyn. Transport ciężarowy odbywa się m.in. przy pomocy samochodów-wywrotek o ładowności do 12 t. Transportujemy kontenery budowlane, biurowe i socjalne, a także palety. Uniwersalność naszych usług dźwigowych i bagażówek HDS sprawia, że korzysta z nich wielu Klientów – nie tylko z branży budowlanej. - mówi właściciel.

Na rynku możemy się spotkać z dźwigami HDS, które posiadają zamontowany wysięgnik zaraz za miejsce kierowcy. Takie maszyny często wykorzystują firmy specjalizujące się w usługach transportowych. Warto tutaj także dodać, że niektóre maszyny mają zamontowany dźwig, który znajduje się w tylnej części pojazdu z dodatkową skrzynią ładunkową.

Kilka słów o samochodach HDS

Praca na budowie rozłącznie jest związana z załadunkiem, jak i rozładunkiem niektórych przedmiotów, które często są bardzo ciężkie. Takie prace wykonuje dźwig, którego wynajęcie jest dużo kosztowniejsze, niż pojazdy HDS. Taki pojazd nie tylko gwarantuje nam transport materiałów budowlanych, a także rozładunek towarów (np. palety, drewno, czy elementy konstrukcyjne) bezpośrednio na plac budowy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Dźwigi HDS wyróżniają się całym szeregiem zalet. Jedną z nich jest możliwość zastosowania różnego rodzaju uchwytów oraz akcesoriów, dzięki czemu wysięgnik jest w stanie poradzić sobie z każdego rodzaju ładunkiem. Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka informacji, które warto wiedzieć o transporcie HDS.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz