Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o taśmach przenośnikowych?

Co warto wiedzieć o taśmach przenośnikowych?
Dynamiczny rozwój cywilizacji spowodował znaczne zapotrzebowanie, jeżeli chodzi o ilość dóbr. Choć nie myśli się o tym zbyt często zarówno łatwa dostępność, jak i atrakcyjna cena poszczególnych produktów możliwa jest dzięki produkcji masowej. Trudno byłoby ją sobie wyobrazić bez sprawnie funkcjonujących taśmociągów. Co warto wiedzieć o profesjonalnych taśmach przenośnikowych?

Taśmy przenośnikowe – rodzaje

Rozwój współczesnej technologii nie ominął również branży taśm przenośnikowych. Dzięki nowoczesnym metodom ich produkcji możliwe jest nadawanie im konkretnych cech, w zależności od tego, jaką funkcję mają pełnić. Nie bez znaczenia jest również środowisko, w którym będą musiały tę funkcję pełnić. O czym konkretnie mowa? Wszyscy zainteresowani mogą wejść w posiadanie specjalistycznych taśm przenośnikowych, które charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na plamy oraz uszkodzenia, które mogą być wywołane poprzez różnego rodzaju oleje. Warto również wspomnieć o taśmach przenośnikowych trudno zapalnych, które doskonale sprawdzają się w zakładach, których specyfika produkcji może stwarzać zwiększone zagrożenie pożarowe. Do transportu produktów o zwiększonej temperaturze takich jak popiół, kamień wapienny, czy nawozy sztuczne służą taśmy o zwiększonej wytrzymałości temperaturowej.

Aby mieć pewność, że zamówione taśmy przenośnikowe charakteryzowały się będą najwyższą możliwą jakością bez względu na ich przeznaczenie, warto w tej kwestii zaufać jedynie najbardziej renomowanym dostawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Global Serwis, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wparcie w zakresie wyposażenia zakładów produkcyjnych. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistycznych firm?

Taśmy przenośnikowe do zadań specjalnych

Charakterystyka niektórych zakładów produkcyjnych powoduje, że standardowe rozwiązania nie wystarczają. Na szczęście najlepsi dostawy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. W ich rozbudowanej ofercie asortymentowej można znaleźć także specjalistyczne taśmy przenośnikowe. O co konkretnie chodzi? Taśmy przenośnikowe typu Chevron umożliwiają przenoszenie materiałów pod kątem większym niż 22 stopnie. Ich progi wulkanizowane są wraz z taśmą podczas jednego procesu, co ma ogromny wpływ na wyjątkową stabilność i wytrzymałość materiału.

Warto również wspomnieć o taśmach przenośnikowych z linką stalową wzdłużną oraz o z linką stalową poprzeczną. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych wzmocnień znacznie wydłuża się żywotność taśm.
Opracowanie:
Zabagnie, Działkowa 4
tel. 500 145 980
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz