Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o środkach czystości?

Co warto wiedzieć o środkach czystości?

Każdemu z nas zależy na funkcjonowaniu w czystych pomieszczeniach. To bardzo ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Sprzątanie i czyszczenie to z tego tytułu jedna z podstawowych czynności, którą wykonujemy na co dzień lub zlecamy innym osobo. Na rynku pojawiają się coraz to nowocześniejsze, ulepszone oraz urozmaicone detergenty, które mają za zadanie pomóc nam w codziennych obowiązkach związanych ze sprzątaniem. Dowiedz się więcej o ich rodzajach i zastosowaniach.

W jaki sposób działają środki czystości?

Detergenty to pod względem chemicznym mieszaniny soli sodowych estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami, które usuwają brud poprzez:

  • zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody
  • zmianę pH powierzchni, co pozwala na rozkład brudu
  • zmiękczanie wody, co pozwala na lepsze rozpuszczanie się nieczystości
  • rozkładanie nieporządanych substancji poprzez reakcję utlenienia
  • katalizowanie reakcji prowadzących do rozpadu cząsteczek tworzących brud
  • posiadanie działania pianotwórczego, co pozwala zwiększyć powierzchnię styku nieczystości z detergentem.

Środki czystości stosowane do podłóg

Czyszcząc podłogi powinniśmy przede wszystkim mieć na uwadze dopasowanie środków czystości do rodzaju podłogi (mamy m.in. drewniane, winylowe, laminowane lub z płytek ceramicznych), bowiem nie każdy produkt nadaje się do tego samego materiału, zwłaszcza w przypadku tak delikatnego tworzywa jakim jest drewno.

Jeśli natomiast chodzi o impregnację podłóg, to tutaj również powinniśmy zwrócić uwagę, z jakiego tworzywa została wykonana nasza podłoga. I tak na rynku znajdziemy specjalne preparaty do konserwacji linoleum, marmoleum, PCV bądź też tarketu. W sklepach znajdziemy również impregnaty do podłóg o różnych zastosowaniach np. nadające właściwości antypoślizgowe lub środki nabłyszczające bądź też ułatwiające czyszczenie.

Środki myjące szyby

Jeśli chodzi o środki myjące szyby, to w pierwszej kolejności również należy zwrócić uwagę, na rodzaj czyszczonej powierzchni – np. czy jest to rama okienna, szkło czy też szyba samochodowa. Do wyboru mamy także środki z dodatkowymi właściwościami np. aromatyzowane, owadobójcze lub antyparowe.

Detergenty do kuchni

Oprócz płynów do naczyń czy kapsułek do zmywarki, w naszej kuchni powinny się znaleźć również środki czystości, którymi będziemy mogli wyczyścić całą kuchnię – w tym podłogę, blaty i sprzęty. Innych detergentów będziemy potrzebowali do wnętrz piekarników, frytkownic czy gofrownic, które są wysoko zatłuszczone, a innych do zmywarek (które wymagają właściwości antybakteryjnych oraz odkamieniających oraz ochronnych) czy blatów i zlewów, gdzie sprawdzą się dobrze mleczka doskonale likwidujące wszelkie plamy i zabrudzenia na ceramice, emalii czy armaturze sanitarnej.

Detergenty do toalet i łazienki

Utrzymanie czystości w łazience i toalecie jest wyjątkowo trudne. Potrzebne są więc dobre preparaty czyszcząco – dezynfekujące o szerokim zastosowaniu w tym bakteriobójczym, usuwającym naloty, odkamieniającym, szybkoschnącym czy nie pozostawiającym smug.

Bogatą gamę środków czystości najwyższej jakości znajdą Państwo w ofercie firmy Gryff.

Opracowanie:
Koszalin, Bohaterów Warszawy 4
tel. 723 190 840
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz