Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o przyciemnianiu szyb w samochodzie z firmą Wrapperfect?

Co warto wiedzieć o przyciemnianiu szyb w samochodzie z firmą Wrapperfect?

Przyciemnianie szyb stało się w ostatnim czasie bardzo modne nie tylko wśród posiadaczy sportowych samochodów, ale także pośród takich osób, które na co dzień jeżdżą innymi typami aut. Jak praktycznie wszystko, przyciemnione szyby mają również swoje zalety. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej i zapoznać się z kilkoma niezbędnymi informacjami na ich temat.

Kwestie prawne

Jeśli chodzi o kwestie prawne dotyczące samochodów, to kodeks drogowy w sposób jasny wyraża się o tym, że kierujący musi mieć pełne pole widzenia podczas jazdy samochodem, co niestety nie tylko ogranicza, ale wręcz zabrania nam przyciemniania przedniej oraz bocznych szyb w aucie, których współczynnik przepuszczalności musi wynosić co najmniej 70%. Na rynku istnieją co prawda folie przyciemniające szyby w 30%, jednakże przed zdecydowaniem się na taki zakup powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy nasze auto nie ma już przyciemnionych szyb w standardzie, co pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności podczas kontroli drogowej. Inaczej wygląda sprawa szyb znajdujących się z tyłu pojazdu zarówno tych bocznych jak i tylnej, ponieważ w ich przypadku nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o poziom przyciemnienia i tak naprawdę tylko od nas zależy, na jak ciemną folię się zdecydujemy. Jej założenie warto zlecić ekspertom z firmy Wrapperfect z Pucka. Warto pamiętać też o tym, że nie możemy stosować do przyciemniania folii lustrzanych ze względu na to, iż możemy przez to oślepiać innych kierowców.

Jakie są zalety?

Przyciemnione szyby posiadają bardzo wiele zalet, a pierwszą z nich jest bezpieczeństwo, ponieważ podczas ewentualnego wypadku folia założona przez fachowców z firmy detailingowej Wrapperfect ogranicza możliwość wpadnięcia do kabiny auta odłamków szkła, a także zabezpiecza nasze wartościowe rzeczy, które znajdują się w pojeździe, bowiem po prostu je zasłania. Kolejną zaletą jest to, iż atestowane folie posiadają ochronę przed promieniami UV, co przyczynia się do mniejszego nagrzewania się wnętrza auta podczas upalnej pogody. Folia naklejona na szybie to również utrudnienie dla złodzieja lub wandala, który chce się włamać lub uszkodzić nasze auto poprzez wybicie szyby.

Koszt przyciemniania szyb

Jeśli chodzi o cenę przyciemniania szyb w samochodzie, to jest ona zależna od tego jaki typ auta posiadamy i będzie różniła się zależnie od typu pojazdu (inna będzie cena dla sedana, inna dla  aut kombi, SUV, a jeszcze inna dla hatchbacka). Wpływ na cenę ma także rodzaj folii oraz to, ile czasu zajmie przyklejenie jej na szybę. Warto pamiętać o tym, aby folia posiadała niezbędne atesty oraz jeśli zależy nam, aby efekt końcowy był idealny, to powinniśmy skorzystać z usług pracowników firmy Wrapperfect. Posiadają oni zarówno doświadczenie jak i odpowiednie narzędzia, co pozwoli uniknąć nam sytuacji, w których na szybie nagle pojawią się na przykład pęcherzyki lub folia zostanie źle przyklejona w przypadku prób jej samodzielnego montażu.

Nie tylko przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb samochodowych to jedna z wielu usług świadczonych przez ekspertów z firmy Wrapperfect. Fachowcy zajmują się też innymi czynnościami modyfikującymi wygląd auta. Oferują między innymi przyciemnianie lamp czy regenerację reflektorów. Ponadto oklejają pojazdy grafikami reklamowymi i wybranymi foliami. Wykonany przez fachowców auto detailing z pewnością wyróżni Twój samochód spośród wielu innych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz