Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o pokryciu dachu blachodachówką?

Co warto wiedzieć o pokryciu dachu blachodachówką?

Pokrycie dachowe stanowi jeden z najważniejszych etapów budowy każdego obiektu. To on bowiem chroni nas przed niepogodą i niesprzyjającymi temperaturami. Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnych pokryć dachowych i dopasować je do indywidualnych potrzeb. Niesłabnącą popularnością cieszy się jednak pokrycie dachu blachodachówką. Czy warto zainwestować w ten materiał? Czy wykonanie dachu z blachy jest opłacalne? Sprawdź!

Zalety i wady blachodachówki

Blachodachówka to pokrycie dachowe, które cieszy się bardzo dużą popularnością. Ma ono wiele mocnych stron, a główną zaletą jest lekkość tego pokrycia w porównaniu do klasycznej dachówki ceramicznej. Dlatego ten materiał jest rekomendowany do pokrywania słabszych i starszych więźb dachowych. Za tym materiałem przemawia również cena, ponieważ jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż inne materiały dachowe. Blachodachówka najczęściej wykonana jest z ocynkowanego materiału, a więc jest on odporny na wilgoć, promieniowanie UV oraz inne, niesprzyjające warunki atmosferyczne. Warto jednak mieć na uwadze, że dach z blachy ma też niewielkie wady. Przede wszystkim nie sprawdzi się ona do pokrycia skomplikowanych dachów oraz ma słabą akustykę i generuje głośne dźwięki pod wpływem deszczu. 

Wysokiej jakości blacha dachowa

Blachodachówka nie jest rozwiązaniem bez wad, jednak z całą pewnością ma szerokie spektrum zastosowań i wiele zalet. Jeżeli jednak chcemy, by to pokrycie spełniało swoje zadanie, warto wyposażyć się w produkty od Dach Centrum. Firma jest oficjalnym producentem blachy wykorzystywanej do budowy pokryć, dlatego gwarantuje najwyżej jakości asortyment w korzystnych cenach. Blachy trapezowe są na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że świetnie nadadzą się także do wykonania elewacji budynku. Solidny materiał sprawdzi się do wykorzystania nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale także w przemysłowym, gdzie konstrukcje są znacznie bardziej złożone i mają większe wymogi techniczne. Warto wspomnieć, że blachę możemy dopasować nawet pod kątem grubości oraz wysokości profilu.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz