Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o PITach?

Co warto wiedzieć o PITach?

Każdy, kto pracuje, kojarzy termin PIT, czyli zeznanie podatkowe, które trzeba w okresie podatkowym koniecznie rozliczyć. W dzisiejszych czasach mamy wprawdzie do dyspozycji specjalne programy komputerowe, jednak ze względu na grożące wysokie kary za błędne wypełnienie PITu oraz niełatwe zadanie, jakim jest sam proces rozliczania, warto złożyć tę sprawę bezpiecznie w ręce profesjonalnej firmy zajmującej się księgowością. Przedstawiamy poniżej ważne informacje dotyczące PITu.

Czym jest PIT

Terminem PIT określa się podatek dochodowy oraz deklaracje rozliczeniowe od osób fizycznych, bowiem pochodzi on od angielskiego Personal Income Tax i stanowi skrót tego określenia. Podatek ten dotyczy tzn. nadwyżki sumy przychodów nad kosztami ich uzyskania w danym roku podatkowym.

Przychody PIT

Problemy z błędnym rozliczaniem PITu mają swoje źródło przeważnie w niewiedzy, która prowadzi do mylenia, które dochody są uwzględniane w PIT, a które już nie. Takie błędy mogą nas sporo kosztować, dlatego dobrze jest choćby z tych względów skorzystać z usług firmy Szymański Zbigniew, której pracownicy zrobią dla nas profesjonalne rozliczenie PIT. Zyskamy tym samym pewność i spokój.

Jakie są konsekwencje nie rozliczenia się z PITu na czas lub też wcale?

Sprawy dotyczące rozliczenia PIT regulowane są przez kilka aktów prawnych, w tym:

  • ustawę o PIT z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 ze zm.)
  • ustawę z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930 ze zm.)
  • ustawę z 24 sierpnia 2006 r. o podatku tonażowym (Dz. U. nr 183, poz. 1353)
  • oraz kilkadziesiąt rozporządzeń Ministra Finansów.

Mówią one między innymi o konsekwencjach nie złożenia zeznania podatkowego, co w praktyce okazuje się być naruszeniem ustawy karnej skarbowej, czyli wykroczenia skarbowego, które wiąże się z określoną karą pieniężną. Za zwłokę naliczane będą również odsetki.

Rozliczenie PIT - cennik

Ceny za rozliczenie PIT są uwarunkowane ilością dokumentów do wprowadzenia, liczby oraz rodzajów źródeł otrzymywanych dochodów. Firma Szymański Zbigniew oferuje atrakcyjne stawki, wieloletnie doświadczenie, niezbędną wiedzę oraz terminowe wykonywanie usług. Ponadto, firma ta zdobyła zaufanie klientów i świadczy fachową pomoc oraz doradztwo dotyczące wykonywanych zadań na każdym etapie realizacji, a także śledzi nowości w przepisach i regulacjach prawnych, dzięki czemu mogą być Państwo pewni rzetelności wykonywanych usług.

Opracowanie:
Gidle, Ogrodowa 5
tel. 34 327 22 41
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz