Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu domu węglem?

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu domu węglem?

W polskim klimacie ogrzewanie domu jest koniecznością. Sezon grzewczy trwa zazwyczaj od października do marca, co daje pół roku kosztów związanych z regulowaniem temperatury. Z tego względu podjęcie decyzji dotyczącej źródła energii jest niezwykle istotne. Każdy z surowców ma swoje wady i zalety, a konsekwencje wynikające z decyzji będziemy ponosić przez kolejne lata. Dziś przyjrzymy się kwestii ogrzewania domu węglem.

Węgiel – cena, dostępność

Ogrzewanie domu węglem ma jedną podstawową zaletę – jest to rozwiązanie ekonomiczne. Stosowanie tego surowca pozwala więc obniżyć koszty ogrzewania domu, które nawet w srogą zimę nie będą bardzo wysokie. Dodatkowo ceny węgla wciąż są stabilne, zatem niespodziewana podwyżka nie będzie zagrożeniem. Jednak kwestie finansowe nie są jedyną zaletą wyboru węgla jako surowca grzewczego. Kolejną z nich jest dostępność. Opał tego rodzaju można zakupić łatwo, znajdując zaufany skład w swoim mieście, ale jeszcze prościej jest dokonać zakupu w sklepie internetowym z węglem Marek Hawrylak Transport handel. Firma zapewnia także opcję dowozu pod wskazany adres, co jest bardzo wygodne. Odpowiada za to firma kurierska, więc dostawa jest szybka. 

Węgiel jako opał – instalacja grzewcza

Ogrzewanie za pomocą węgla wymaga odpowiedniej instalacji grzewczej. Ze względu na to, że jest on materiałem tradycyjnym i stosowanym od dawna, koszty związane z wykonaniem oraz montażem nie są wysokie. Dodatkowo znalezienie firmy, która zajmie się przygotowaniem instalacji, nie jest trudne. Dotyczy to nie tylko domów budowanych od podstaw, ale również nieruchomości nabywanych na rynku wtórnym. Wiele z nich jest przystosowanych do tego sposobu ogrzewania i z łatwością można zamontować kocioł służący do spalania paliw stałych.

O czym jeszcze pamiętać, decydując się na polski węgiel?

Na samym kotle do spalania paliw instalacja grzewcza się nie kończy. Trzeba bowiem wyznaczyć w domu miejsce na kotłownię oraz dysponować przestrzenią na przechowywanie węgla. Problem pojawia się w momencie, kiedy budynek nie jest do tej metody ogrzewania przystosowany. Kolejną kwestią jest konieczność pilnowania kotła oraz regularnego uzupełniania opału. Istnieją jednak kotły z automatycznym podajnikiem, w których można stosować ekogroszek.

Warto zaznaczyć, że można zakupić kilka rodzajów opału, a każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi parametrami grzewczymi. Różnią się między sobą oczywiście również ceną. W składzie węgla dostaniemy zatem: ekogroszek, groszek, miał węglowy, koks, węgiel orzech, orzech workowany, flot oraz kostka.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz