Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o nietypowych zabudowach wnęk? Kamil Kuka Stolarstwo Meblowe

Co warto wiedzieć o nietypowych zabudowach wnęk? Kamil Kuka Stolarstwo Meblowe

Kwestia zabudowy wnęk to nie lada wyzwanie aranżacyjne, zwłaszcza w kwestii nietypowych rozwiązań, jakimi są na przykład skosy spotykane najczęściej na poddaszach użytkowych w przypadku przesuwanych szaf. Należy pamiętać, że priorytetem jest tu funkcjonalność, czyli w praktyce efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Co jeszcze warto wiedzieć o meblach pod skosem?

Szafa pod skosem

Tak, jak już wcześniej zostało to wspomniane, skosy sprawdzą się w przypadku szaf znajdujących się na poddaszu. Wymagana jest tu jednak precyzyjne rozplanowanie, tak by jak najefektywniej zagospodarować powierzchnię użytkową. Szafa powinna być jednocześnie pojemna i funkcjonalna. Jednym ze sposobów na zapewnienie tych cech szafie pod skosem jest przeznaczenie głębokich szuflad np. na pościel, a płytszych na ubrania lub drobniejszy asortyment. Ponadto, najlepszym miejscem na tego typu szafy są sporych gabarytów sypialnie. Najważniejszym jednak kryterium, którym powinniśmy się kierować przy projektowaniu szafy pod skosem są nasze osobiste preferencje oraz potrzeby dotyczące użytkowania przestrzeni, które zdecydują nie tylko o kształcie, rozmiarach i stylistyce, ale również kolorystyce naszej szafy.

Rodzaje szafy pod skosem

Są dwie główne opcje dotyczące szafy ze skośną zabudową, a są to:

  • Przesuwna szafa ze skośną zabudową - jest to najczęściej występująca opcja, w której występują przesuwne, podwójne drzwi. Zaletami tego rozwiązania jest funkcjonalność (dotycząca szczególnie poddaszy o niewielkich gabarytach, wąskich korytarzy bądź warsztatów), stosunkowo niska cena oraz modna estetyka wykonania. Można dodatkowo zamontować efektowne lustra.

  • Zabudowa skosów z rozwieralnymi drzwiami - należy do tradycyjnych, popularnych i sprawdzonych rozwiązań. Do zalet tej zabudowy należy wygoda w użytkowaniu, jednak najlepiej nada się ona do dużych pomieszczeń, modnych aranżacji rustykalnych, barokowych czy dworkowych. Dostępne są również zabudowy z ręcznie wykonanymi zdobieniami frontowymi.

Zabudowa wnęk z podświetlanymi półkami

Zabudowa wnęk z podświetlanymi półkami to nie tylko bardzo efektowne, ale i funkcjonalne rozwiązanie aranżacyjne. Takie półki można umieścić w narożnych wnękach i podświetlić dodatkowym bocznym światłem LED. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy stworzyć praktyczną i estetyczną przestrzeń użytkową, idealną do przechowywania książek, ozdób czy bibelotów. Dodatkowo, podświetlenie półek wprowadza do pomieszczenia przyjemny nastrój i ciepłe światło.

Szeroką gamę różnorodnych nietypowych zabudowań wnęk mogą Państwo znaleźć w ofercie Kamil Kuka Stolarstwo Meblowe, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją solidnych oraz funkcjonalnych mebli najwyższej jakości na zamówienie, dzięki m.in. swojemu wieloletniemu doświadczeniu w branży, a także otwartości na indywidualne preferencje oraz sugestie klienta, przez co mogą Państwo zyskać gwarancję otrzymania precyzyjnie wykonanych, trwałych oraz pięknych mebli o niestandardowych zabudowach wnęk. Oferta firmy obejmuje meble kuchenne, łazienkowe, biurowe, szafy, garderoby i zabudowy skosów i poddaszy. Usługi obejmują doradztwo, pomiary, projekt z wizualizacją 3D, transport i montaż mebli.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz