Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o kluczach zamkowych?

Co warto wiedzieć o kluczach zamkowych?

Klucz to jedna z takich rzeczy, bez których nie mielibyśmy możliwości otwarcia zamka w drzwiach mieszkania, samochodu bądź różnego rodzaju szafek czy kłódek, w związku z czym można powiedzieć, że jest on nam niezbędny. Istnieje bardzo wiele rodzajów kluczy, dlatego warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Poniżej podpowiadamy, co warto wiedzieć o kluczach do zamków.

Rodzaje kluczy

 Podstawowy podział kluczy zamkowych możemy podzielić na:

  • Klucze proste - Jest to rodzaj klucza pasujący tylko i wyłącznie do zamków posiadających konkretny kształt, ponieważ posiada on unikalny kształt języczka. Klucze tego typu stosowane są miedzy innymi bardzo często w domowych szafkach na ubrania i można je bardzo łatwo dorobić.
  • Klucze mechaniczne - Najpopularniejszy rodzaj klucza używany do większości zamków w naszych drzwiach wejściowych do domów, firm czy innych pomieszczeń. Ten typ klucza posiada charakterystycznie ukształtowaną krzywkę co po włożeniu go do zamka umożliwia ustawienie zapadki oraz obrót bębenka i otwarcie lub zamknięcie zasuwy, która odpowiada za blokadę drzwi.
  • Klucze do samochodu - Jest to rodzaj klucza pasujący do zamka znajdującego się w drzwiach naszego pojazdu. Przy okazji kluczy samochodowych warto również wspomnieć o tym, że istnieje także klucz e specjalnym zabezpieczeniem nazywanym immobilizerem, czyli taki, który po włożeniu do stacyjki umożliwia nam odpalenie auta.
  • Klucze magnetyczne - Ten rodzaj klucza zamiast specjalnych wcięć posiada w swoim wnętrzu magnesy, które po zbliżeniu do zamka umożliwiają otwarcie zapadek, a co za tym idzie również i samego zamka.

Czy warto dorobić klucz?

Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że warto. Dorobienie klucza to bardzo dobra opcja ze względu na to, że posiadając kopię zapasową, możemy być spokojni o dostanie się na przykład do naszego mieszkania, gdy nasz pierwszy klucz zgubimy bądź uszkodzi się on w jakiś sposób, co uniemożliwi nam otwarcie jakiegokolwiek zamka, do którego dany klucz będzie nam potrzebny.

Gdzie dorobić klucze?

W każdym mieście istnieje wiele punktów dorabiających klucze. Gdy mieszkamy lub przebywamy w Toruniu, to warto udać się do zakładu handlowo-usługowego Kluczyk, który specjalizuje się w dorabianiu i naprawie zarówno standardowych kluczy mieszkaniowych wykonanych przez renomowane firmy takie jak Gerda, Assa bądź Giere, jak i tych przeznaczonych do samochodów oraz kodowaniu kluczy z immobilizerem. W ofercie tej firmy można znaleźć również kodowanie pilotów oraz breloków do bram garażowych i klatek schodowych, sprzedaż oraz montaż wszelkiego rodzaju zamków, wkładek w systemie Master Key i kłódek, dzięki czemu poza samym dorobieniem klucza możemy również znaleźć wszystkie potrzebne nam zabezpieczenia praktycznie w jednym miejscu. Poza usługami związanymi stricte z kluczami ofertę firmy uzupełnia także możliwość naostrzenia różnego rodzaju narzędzi domowych, takich jak na przykład noże, nożyczki czy sekatory.

Opracowanie:
Toruń, J. Lelewela 33
tel. 601 164 358
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz