Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o instalacji LPG w samochodzie? Poznaj ofertę firmy Ar-Gaz

Co warto wiedzieć o instalacji LPG w samochodzie? Poznaj ofertę firmy Ar-Gaz

Samochody znajdujące się na naszych drogach poruszają się dzięki zastosowaniu różnych rodzajów paliw, a jednym z nich jest gaz, czyli tak zwana instalacja LPG. Jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez kierowców nie tylko ze względu na oszczędność, dlatego też warto zapoznać się z nim nieco bliżej. Podpowiadamy zatem, co warto wiedzieć o instalacji LPG w samochodach oraz przedstawiamy ofertę warsztatu Ar-Gaz z Tarnowskich Gór. Zapraszamy do lektury.

Czym jest LPG?

LPG, czyli Liquefied Petroleum Gas  to mieszanina propanu oraz butanu w stanie ciekłym stosowana bardzo często jako paliwo silnikowe w samochodach. Liczba oktanów w tego rodzaju paliwie samochodowym wynosi od 90 do 120.

Z czego składa się instalacja LPG w samochodzie?

Instalacja LPG to szereg różnego rodzaju komponentów, wśród których wyróżnić można takie jak:

  • Jednostka sterująca - Jest to rodzaj komputera, którego zadaniem jest wytworzenie odpowiedniej mieszanki paliwa oraz wysłanie jej odpowiedniej ilości do kolektora.

  • Wlew gazu - Jest to otwór umożliwiający nam zatankowanie samochodu.

  • Zbiornik - Wykonany ze stali i odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne komponent, którego głównym celem jest przechowywanie zatankowanego paliwa, a montuje się go najczęściej w miejscu, gdzie znajdować się powinno koło zapasowe.

  • Wielozawór - Ten komponent znajduje się we wnętrzu zbiornika i odpowiada za kontrolowanie poziomu tankowanego paliwa, które nie powinno wynosić więcej niż 80% całkowitej jego pojemności, a także zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi paliwa.

  • Reduktor (Parownik) - Jego głównym zadaniem jest zmniejszenie ciśnienia gazu oraz zamiana jego formy ze stanu ciekłego w lotny. Warto pamiętać, że ten element instalacji LPG należ odpowiednio dostosować do rozmiaru oraz pojemności silnika.

  • Filtry - Tego rodzaju elementy mają za zadanie zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń próbujących przedostać się do silnika. Wyróżnić tutaj możemy filtr fazy ciekłej oraz filtr fazy lotnej.

  • Wtryskiwacz - Jest to urządzenie zbudowane ze specjalnych cewek, których zadaniem jest dozowanie ilości paliwa wysyłanej do kolektora.

Zalety korzystania z instalacji LPG w samochodzie

Samochodowa instalacja LPG ma wiele zalet, do których niewątpliwie zaliczyć można jej wpływ na ekologię, ponieważ gaz jest dużo mniej szkodliwy dla środowiska naturalnego aniżeli inne rodzaje paliw. Drugą zaletą są niskie koszty związane z eksploatacją ze względu na to, że gaz po pierwsze nie spala się tak szybko jak benzyna, a po drugie jego koszt jest przynajmniej o połowę mniejszy.

Gdzie zamontuję instalację LPG?

Montażem oraz serwisowaniem instalacji gazowej w samochodach zajmują się specjalistyczne firmy takie jak Ar-Gaz z Tarnowskich Gór, w województwie śląskim, której pracownicy posiadają odpowiednie umiejętności związane z instalacją tych systemów, a także pomogą nam zdiagnozować ewentualne usterki w instalacji oraz je naprawić. Warsztat Ar-Gaz Waldemara Morka specjalizuje się w instalacjach gazowych LPG w samochodach - montuje oraz serwisuje je już od 20 lat. Specjaliści pomogą w doborze odpowiedniej instalacji do danego silnika, sprawdzą też butle, żeby mieć pewność, ze instalacja jest sprawna i bezpieczna. Ar-Gaz bazuje wyłącznie na sprawdzonych produktach od renomowanych producentów.

Opracowanie:
Tarnowskie Góry, Nakielska 39
tel. 502 902 289
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz