Materiał Partnera

Co warto wiedzieć na temat rodzajów żaluzji?

Co warto wiedzieć na temat rodzajów żaluzji?

Na rynku znajdziemy wiele opcji dotyczących konfekcji okiennej. Jednym z rozwiązań są żaluzje. Wyróżniamy wiele ich rodzajów, które różnią się znacząco miedzy sobą nie tylko wyglądem, ale również zastosowaniami. Mnogość rodzajów żaluzji to tylko jedna z ich wielu zalet. Dowiedz się więcej o charakterystyce i rodzajach żaluzji, zanim wybierzesz się na zakupy.

Żaluzje fasadowe

Fasadowe żaluzje montowane się na zewnątrz okna. Ich zalety to ochrona przed promieniami słonecznymi, nagrzewaniem, czynnikami zewnętrznymi, a także wandalizmem, ponieważ są one wykonywane z bardzo wytrzymałych materiałów odpornych na korozję i inne szkodliwe czynniki. Firma Top System oferuje szeroki wybór kolorów, deseni i stylów żaluzji, dzięki czemu istnieje możliwość ich dopasowania do fasady, tak aby stworzyły harmonijną i estetyczną całość. Bardzo mocną stroną firmy są również usługi budowlane, do których zaliczyć trzeba zarówno prace remontowe, jak i te związane ze wznoszeniem nowych obiektów. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz nowoczesnemu wyposażeniu, pracownicy firmy podejmą się również montażu stolarki otworowej.

Żaluzje wewnętrzne

Żaluzje wewnętrzne dzielimy na:

  • pionowe - posiadają lamelki umieszczone na szynie o długości od 65 do 130 mm. Mogą być one wykonane z aluminium, PCV, tkaniny itp. Montowane są w ścianie nad oknem bądź pod sufitem.
  • poziome - posiadają lamelki o długości od 16 do 50 mm. Mogą one pełnić również funkcje dodatkowe np. służąc jako ścianka wewnętrzna. Są popularne w biurach, a ostatnimi czasy również w mieszkaniach. Ponadto, mogą one posiadać antystatyczne lamelki lub powłokę antyrefleksyjną, termoizolacyjną, przezroczystą lub zaciemniającą. Wykonuje je się z aluminium, drewna, bambusa lub sztucznego tworzywa.
    . Oba te rodzaje pełnią te same funkcje czyli ochronne oraz odgradzające.

Żaluzje drewniane

Dzięki swojej eleganckiej prezencji drewniane żaluzje idealnie pasują do pomieszczeń w stylu retro lub ekologicznym, które są uposażone meblami wykonanymi z drewna, skóry, szkła, aluminium czy ratanu. Z powodu swojej stosunkowo ciężkiej wagi nie poleca się ich używać na dużych powierzchniach.

Żaluzje bambusowe

Bambusowe żaluzje posiadają lamele zrobione z prasowanych wąskich listewek bambusa, co daje bardzo naturalny, a jednocześnie oryginalny i stylowy efekt. Są one pokryte farbą ochronna oraz emalią z filtrem UV i bardzo funkcjonalne ze względu na wysoką odporność na wilgoć i z tego tytułu można je stosować w takich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy basen.

Żaluzje z PCV

Ten rodzaj żaluzji charakteryzuje duża lekkość i przystępna cena.

Żaluzje aluminiowe

Aluminiowe żaluzje cechuje wysoka trwałość, lekkość i zdolność odbijania światła. Z tego względu idealnie nadają się do dużych powierzchni i okien znajdujących się po stronie południowej.

Opracowanie:
Olsztyn, Bajkowa 20
tel. 509 395 764
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz