Materiał Partnera

Co warto wiedzieć na temat powstawania tatuażu?

Co warto wiedzieć na temat powstawania tatuażu?
Bardzo wiele osób marzy o wykonaniu tatuażu. Jednakże swoją decyzję odwlekają z obawy przed bólem i dyskomfortem podczas procesu leczenia. Warto rozwiać swoje wątpliwości i dowiedzieć się, w jaki sposób odbywa się tatuowanie. Zasadnicze znaczenie ma także właściwe przygotowanie przed wizytą w salonie. Dzięki temu działanie przebiegnie szybko i bezproblemowo.

O czym należy pamiętać przed wykonaniem tatuażu?

Przed wizytą w salonie tatuażu trzeba zadbać o regenerację. Kilka dni przed realizacją projektu nie należy spożywać alkoholu, a także preparatów leczniczych, które mogłyby przyczynić się do rozrzedzenia krwi – informuje specjalista reprezentujący studio tatuażu Swatek Tattoo. Koniecznie trzeba ograniczyć spożycie kawy, gdyż ma ona działanie powodujące podwyższenie ciśnienia. Niewskazane jest także korzystanie z solarium.

Jaki przebiega wizyta w studiu tatuażu?

Pierwszym elementem wizyty jest wybór odpowiedniego wzoru. W tym przypadku można przyjść z gotową propozycją lub wybrać jedną z zaprezentowanych przez tatuażystę. Po ostatecznym wybraniu elementu tatuaż nanosi się na powierzchnię ciała za pomocą kalki. Zasadnicze znaczenie ma dezynfekcja określonej powierzchni skóry. Wszystko musi odbywać się z zachowaniem warunków higienicznych. Narzędzia przeznaczone do realizacji zadania muszą charakteryzować się najwyższą jakością i znajdować się w jednorazowych opakowaniach. Podczas tatuowania tatuażysta musi mieć na dłoniach rękawiczki.

Wykonywanie tatuażu

Na początku nalewa się tusz do pojemniczków, w których będą maczane igły maszynki. Prace wykonuje się z wykorzystaniem różnych igieł, gdyż inna znajduje zastosowanie do konturowania i inna do cieniowania. Zjawisko kapilarne sprawia, że element barwiący dostaje się do skóry. Odczuwanie dyskomfortu i bólu uzależnione jest od predyspozycji i wytrzymałości konkretnej osoby. Zasadnicze znaczenie ma także miejsce, w którym wykonywany jest tatuaż.  Artysta co jakiś czas przeciera skórę papierem nasączonym płynem. Czynność przyczynia się do złagodzenia dolegliwości bólowych. Po ukończonym dziele wzór jest oczyszczany z nadmiaru tłuszczu, smarowany maścią i zabezpieczany folią w płynie. Specjalista przekazuje informacje dotyczące kolejnych dni i pielęgnacji tatuażu.

Opracowanie:
Słupsk, al. 3 Maja 77 lok. 21-22
tel. 607 333 559
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz