Materiał Partnera

Co warto wiedzieć na temat pełnej księgowości

Co warto wiedzieć na temat pełnej księgowości

Każdy właściciel jakiejkolwiek firmy wie, że księgowość to bardzo ważna sprawa i trzeba perfekcyjnie ją prowadzić, aby nie narażać się na jakiekolwiek kary nakładane przez urzędy i tu z pomocą przychodzi nam biuro rachunkowe, dlatego też warto sprawdzić, co kryje się pod pojęciem pełnej księgowości oraz jakie są zalety prowadzenia jej przez profesjonalne biuro rachunkowe.

Co oznacza pojęcie pełna księgowość?

Pełna księgowość to nic innego jak prowadzenie ksiąg rachunkowych firmy, w których zawarte muszą być wszystkie ruchy związane z finansami danego przedsiębiorstwa zgodnie z treścią zawartą w ustawie o rachunkowości. W tym celu wymogiem jest utworzenie specjalnych kont, które możemy podzielić na analityczne oraz syntetyczne oraz niezbędne jest prawidłowe ewidencjonowanie wszelkich zdarzeń księgowych i składanie sprawozdań finansowych zgodnie z okresem, którego one dotyczą. Warto zauważyć, że prowadzenie pełnej księgowości poza samym ustaleniem wysokości podatku dochodowego ma również na celu sprawdzenie i kontrolowanie aktualnej kondycji finansowej danej firmy. Prowadzenie ksiąg rachunkowych dotyczy zarówno osób fizycznych jak i przedsiębiorstw w formie spółek akcyjnych bądź z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zalety prowadzenia pełnej księgowości przez biuro rachunkowe

Zlecenie prowadzenia pełnej księgowości naszej firmy pracownikom biura rachunkowego niesie za sobą wiele zalet, wśród których wyróżniamy:

  • Odpowiednie kwalifikacje - Pracownicy biura rachunkowego w odróżnieniu od większości z nas prowadzących własne firmy posiadają odpowiednie wykształcenie oraz kwalifikacje w kierunku rachunkowości, dzięki czemu mamy gwarancję tego, że nasze księgi prowadzone będą w stu procentach prawidłowo. Oprócz tego osoby pracujące w biurze rachunkowym dzięki swoim kwalifikacjom mogą doradzać nam w wielu kwestiach związanych z przepisami prawa rachunkowego.

  • Pilnowanie terminów - Jak już wcześniej wspominaliśmy, z prowadzeniem ksiąg rachunkowych wiąże się wiele spraw, które muszą być wykonywane w określonym terminie, a zlecając pełną księgowość profesjonalnym biurom rachunkowym możemy mieć pewność, że wszystko co jest z tym związane zostanie zrobione zgodnie z przewidzianym na to czasem.

  • Unikanie kar - Jest to kolejna a zarazem niezwykle ważna zaleta płynąca z powierzenia prowadzenia pełnej księgowości pracownikom biura rachunkowego, ponieważ należy pamiętać, że nieprawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych firmy wiąże się nie tylko z wysokimi karami finansowymi, ale również i pozbawieniem wolności na okres kilku lat.

  • Czas - Prowadząc firmę, mamy wiele spraw do załatwiania, a dzięki zleceniu prowadzenie ksiąg rachunkowych profesjonalistom zyskujemy więcej czasu na zajęcie się innymi aspektami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej.

  • Niskie koszty - Wbrew pozorom zatrudnienie biura rachunkowego w celu prowadzenia pełnej księgowości nie wiąże się wcale z jakimś dużym kosztem, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokość wyżej wspomnianych już kar, jakie mogły by grozić za niezbyt rzetelne prowadzenie ich przez nas samych.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wszyscy wiemy, że biur rachunkowych w naszym kraju jest bardzo dużo, jednak jeśli liczymy na rzetelność i pełen profesjonalizm, to warto skorzystać z usług Beaty Lenart, która posiada swoje biuro rachunkowe w Łodzi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz