Artykuł sponsorowany

Co to są i jak działają szkła progresywne?

Co to są i jak działają szkła progresywne?

Szkła progresywne to wynalazek mający dobre kilkadziesiąt lat. Jednak dopiero od niedawna zaczynają one być powszechną alternatywą dla okularów korekcyjnych. Jak działają, dla kogo będą najlepsze, a komu mogą zaszkodzić?

Jak działają szkła progresywne?

Szkła progresywne rozwiązują wiele problemów ze wzrokiem na raz. Pomagają zarówno przy krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności czy astygmatyzmie. Działa to w taki sposób, że szkła mają kilka obszarów widzenia. Górna część szkieł pomaga z widzeniem dali. Z kolei dolna odpowiada za widzenie bliskich odległości. Pośrodku znajduje się obszar odpowiadający za widzenie pośrednich odległości. Nie wymaga to oczywiście zsuwania okularów na czubek nosa czy podnoszenia ich do góry, ponieważ widzenie w ten sposób jest fizjologiczne.

Dla kogo takie rozwiązanie?

Są osoby, które nie widzą wyraźnie z bliska - potrzebują one okularów zarówno do dali, jak i bliży, na co dzień i do używania ekranów. Szkła progresywne wspierają oczy w naturalnym widzeniu.

Na rynku istnieje wiele typów szkieł progresywnych, które dopasowywane są do stylu życia użytkownika. Nie potrzeba do nich konkretnej wielkości oprawek - w zakładzie optycznym można dopasować ich wiele z szerokiego asortymentu salonu optycznego.

Szkła progresywne najlepiej nadadzą się dla osób, których wady ze wzrokiem wynikają ze starzenia się. Będą także idealne dla osób borykających się z różnymi wadami, które mają dwie lub więcej par okularów.

To rozwiązanie nie jest polecane dla osób z jedną tylko wadą, a także takich, które długotrwale skupiają wzrok w jednym punkcie - głównie pracowników biurowych. Nie będzie też dobry dla osób z zezem, jaskrą, zaćmą, zaburzeniami błędnika i innymi tego typu chorobami.

Szkła progresywne w atrakcyjnej cenie możemy kupić w renomowanym sklepem z doświadczonym personelem, takim jak Zakład optyczny s.c. Niezgoda E., Obrzud J.. Wykwalifikowana kadra doradzi nam, czy jest to dobra opcja dla naszej wady wzroku, czy powinniśmy poszukać czegoś innego.

Wady i zalety szkieł progresywnych

Szkła progresywne są dość drogie - ich ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Czas adaptacji może trwać nawet cztery tygodnie i jest dość uciążliwy. Przez ten okres nie możemy używać starych okularów, bo cały proces zacznie się od nowa.

Do zalet szkieł progresywnych należy to, że nawet jeśli zapłacimy za nie więcej, nie musimy kupować dwóch lub więcej par okularów do różnych czynności. Nie musimy ich zmieniać, a więc pilnować, by mieć je zawsze pod ręką. Dodatkowo do szkieł progresywnych oferowane jest wiele innych dodatków, z których możemy skorzystać, takich jak np.: powłoka antyrefleksyjna. Widzenie przez soczewki progresywne jest naturalne i fizjologiczne.

Pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na szkła progresywne, niezbędna jest wizyta przynajmniej u optometrysty w zakładzie optycznym. Podpowie nam on, czy biorąc pod uwagę nie tylko wadę wzroku, ale też styl życia, takie rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz