Materiał Partnera

Co to jest rejestrator drogi?

Co to jest rejestrator drogi?

W czasie jazdy mogą przytrafić się nam groźne sytuacje, które nie zawsze są jednoznaczne. Bywa, że sprawca stłuczki obarcza nas winą za kolizję. Taką sytuację można wyjaśnić, jeżeli mamy jej nagranie ze specjalnego rejestratora. To kamera samochodowa, która może być zamontowana na przedniej szybie samochodu. Rejestrator powinni posiadać przede wszystkim kierowcy, którzy często jeżdżą w długie trasy. Wyjaśniamy dlaczego!

Do czego może się przydać rejestrator jazdy?

Za pomocą kamery samochodowej rejestrujemy nieraz śmieszne czy nietypowe zdarzenia na drodze. Jednak nie jest to jej jedyna funkcja. W czasie wakacyjnych podróży często przemierzamy różne atrakcyjne trasy. Dobrze jest zapisać ciekawe miejsca w pamięci rejestratora. Można później z przyjemnością do nich wracać, oglądając nagranie.

Rejestrator drogi może ochronić nas także przed bezprawnym mandatem. W sytuacji, gdy policjant chce nas ukarać bezpodstawnie, film nagrany rejestratorem może być dowodem naszej niewinności.

Często zdarza się, że oglądając nagranie, wyłapujemy własne błędy popełnione w czasie jazdy. Umożliwi to nam poprawę swojego stylu kierowania pojazdem. Filmy z kamer samochodowych w razie wypadku mogą stanowić dowód w sądzie. Często zdarza się, że osoba oskarżona o spowodowanie wypadku, dzięki nagraniu jest w stanie udowodnić swoją niewinność. Posługując się takim nagraniem, możemy negocjować również z ubezpieczycielem w sprawie odszkodowania.

Jak wybrać dobry rejestrator drogi?

Kamery samochodowe są różne, od najprostszych, bez wyświetlacza i czujników, po skomplikowane, wyposażone w wiele funkcji. Zaawansowane kamery mają duże, regulowane ekrany, bardzo dobrą jakość obrazu oraz duży zakres rejestracji obrazu. Najtańsze rejestratory drogi obejmują obszar tylko tuż przed maską samochodu, bardziej skomplikowane mają nawet dwa obiektywy, które rejestrują jednocześnie widok przed pojazdem i za nim, lub wewnątrz samochodu.

Rejestratory jazdy różnią się wieloma parametrami. W sprawie szczegółów najlepiej zasięgnąć rady fachowców. W sklepie Electric Car znajdziemy bogaty wybór kamer samochodowych, a sprzedawca doradzi, jaki model wybrać, aby pasował do naszych indywidualnych potrzeb. Sklep Electric Car oferuje również bardzo zaawansowane rejestratory jak na przykład profesjonalny rejestrator drogi BLACKVUE DR750S-2CH z wysoką rozdzielczością, dwoma kamerami, WiFi, GPS i możliwością korzystania on-line i zapisywania trasy w chmurze.


Opracowanie:
Kielce, Mleczna 27
tel. 41 345 17 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz