Materiał Partnera

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

W ofercie gabinetów kosmetycznych znajduje się szereg zabiegów pielęgnacyjnych na twarz. Mezoterapia to obecnie jedna z wielu skutecznych i popularnych metod regeneracji skóry. Na rynku usług kosmetycznych można wyróżnić trzy jej rodzaje: igłową, bezigłową oraz od niedawna wykorzystywaną przez specjalistów metodę mezoterapii mikroigłowej. Dlaczego w warto zainteresować się akurat tą ostatnią?

Istotne różnice

Historia mezoterapii jako techniki aplikacji leków sięga starożytności, jednak dopiero ok 60 lat temu zabieg ten zyskał swoją oficjalna nazwę. Do tej pory w gabinetach kosmetycznych stosowano dwa rodzaje mezoterapii:  igłową i bezigłową. Podczas mezoterapii igłowej aplikuje się substancje odżywcze za pomocą licznych nakłuć strzykawką z miniigłą. W terapii bezigłowej wykorzystuje się działanie prądu elektrycznego o niskiej częstotliwości. Od niedawna w terapii odmładzającej wykorzystywana jest również mezoterapia mikroigłowa.

Igłą do celu

Mezoterapia mikroigłowa to technika nakłuwania skóry, podczas  której dochodzi do jej mikrourazu pobudzającego  ją do  intensywnego procesu naprawczego. Do jej wykonania wykorzystuje się urządzenie ze sterylnymi, jednorazowymi igiełkami o regulowanej długości. Dzięki temu, preparat kosmetyczny wprowadza się przez kilka tysięcy mikrokanalików na odpowiednią głębokość, pomijając zewnętrzną barierę naskórka. Takie mikronakłucia pobudzają szereg mechanizmów regeneracyjnych i aktywizują podziały komórkowe w obszarze warstwy podstawnej naskórka. Rezultat i natężenie tych procesów uzależnione jest od intensywności zabiegu (głębokość nakłuć), ilości powtórzeń oraz rodzaju użytego preparatu. Efektem może być  redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów, a także ujędrnienie skóry, ograniczenie wydzielania sebum i rozświetlenie skóry. Efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu. Przebieg terapii i dobór preparatów ustalany jest po ocenie problemów indywidualnie u każdego pacjenta. Ważne, by zabieg wykonany został w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Istotne zalecenia

Niestety, nie każda osoba może skorzystać z mezoterapii mikroigłowej. Przystąpienie do kuracji wykluczają istotne przeciwwskazania, m.in. ciąża i czas karmienia piersią, choroby krwi, podatność na alergie skórne, cukrzyca, trądzik różowaty oraz skłonność do bliznowacenia. Co więcej, z mezoterapii mikroigłowej nie będą mogły skorzystać osoby, u których stwierdzone zostaną rozszerzone naczynka krwionośne lub miejscowe stany zapalne, np. opryszczka w stanie aktywnym. Co najmniej przez tydzień po wizycie w gabinecie nie należy m.in. korzystać z sauny, basenu, peelingów, depilacji oraz intensywnych ćwiczeń. Trzeba stosować preparaty o intensywnym działaniu regenerującym i nawilżającym oraz kremy z wysokim filtrem SPF (30 lub 50).

Opracowanie:
Kraków, Długa 82 lok. 6
tel. 798 367 162
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz