Materiał Partnera

Co to jest haft komputerowy?

Co to jest haft komputerowy?

Metodę haftu komputerowego wykorzystuje się głównie do zdobienia ubrań, tekstyliów, pościeli i ręczników. Haft komputerowy jest alternatywą dla ręcznego haftowania; pozwala znacznie skrócić czas wykonania zdobienia, a także charakteryzuje się większą precyzją. Niższy jest również koszt jego wykonania. Na czym polega haft komputerowy i gdzie znajduje zastosowanie – dowiecie się z naszego artykułu.

Czym jest haft komputerowy?

Początkowo hafty wykonywano wyłącznie ręcznie. W 1828 roku powstała pierwsza maszyna do haftowania. Od tamtej pory dążono do jak największego zautomatyzowania całego procesu, dzięki czemu hafciarstwo maszynowe szybko się rozwijało. Od pewnego czasu za najbardziej efektywną technikę znakowania materiałów uważa się haft komputerowy. Maszyna hafciarska jest sterowana przez komputer, dzięki czemu jej praca jest niezwykle precyzyjna, a przy tym bardzo szybka. Haft komputerowy umożliwia wykonywanie wzorów z wykorzystaniem kilku kolorów nici jednocześnie.

Wykonywaniem wysokiej jakości haftów komputerowych na odzieży i gadżetach reklamowych zajmuje się firma Druk PETIT Reklama z Rumii w woj. pomorskim.

Zastosowanie haftu komputerowego

Haft komputerowy to gwarancja precyzyjnie wykonanych wzorów oraz ich trwałości, bowiem wzory wykonane tą metodą są niezwykle odporne na ścieranie i odbarwianie. Haftowane zdobienia są wykorzystywane do zdobienia różnorodnych materiałów. Najczęściej metodę stosuje się jednak w branży reklamowej. Jest wykorzystywana do znakowania odzieży reklamowej oraz różnego rodzaju gadżetów. Haft komputerowy zapewnia wierne odwzorowanie i powtarzalność wyglądu logo na ubraniach.

Haft wykonać możemy tak naprawdę na wszystkim: koszulkach, czapkach, bluzach, szlafrokach, ręcznikach, kocach itp. Trzeba jednak pamiętać, że haft najlepiej będzie się prezentował na materiałach o stosunkowo większej grubości. Gadżety i upominki dla klientów, spersonalizowane za pomocą haftu komputerowego, będą stanowiły wyjątkowy i oryginalny prezent. Należy podkreślić, że haft jest uznawany za ekskluzywną technikę znakowania odzieży, dlatego obdarowani będą mogli poczuć się wyjątkowo.

Specjaliści od haftu komputerowego zapewniają, że dzięki tej metodzie można wykonać praktycznie każdy wzór. Ograniczeniem nie będzie ani kształt logo, ani jego kolorystyka.

Opracowanie:
Rumia, Grunwaldzka 9
tel. 58 671 95 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz