Co to jest dieta pudełkowa?

Co to jest dieta pudełkowa?

Samodzielne przygotowywanie posiłków bywa uciążliwe. Szczególnie jeżeli mamy dużo pracy i dodatkowych zajęć. Dobrym wyjściem jest dieta pudełkowa. Dzięki niej twoja dieta będzie zbilansowana, dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników, a dodatkowo zyskasz na czasie. Dowiedz się, na czym polega dieta pudełkowa. Przeczytaj, dla kogo będzie ona idealna i jaki jest jej koszt.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to posiłki na cały dzień. Dowożone są one codziennie rano przez firmę cateringową na wskazany przez klienta adres. Dania pakowane są w wygodne pudełka, na których określony jest rodzaj posiłku oraz liczba kalorii. W takiej formie możemy zabrać spakowane jedzenie do szkoły czy pracy – wygoda jest dużą zaletą takiego rozwiązania.

Dodatkowo możemy wybrać sobie rodzaj diety. Wszystkie cateringi mają dostępne wersje standardowe, wegetariańskie czy wegańskie. Popularne opcje bezglutenowe czy bez laktozy także można znaleźć w wielu firmach. Dostępne są także diety sokowe, które oczyszczają organizm z toksyn i odciążają układ trawienny. Przeczytaj, jak wybrać dietę pudełkową

Jadłospis układany jest przez specjalistów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasz organizm dostanie wszystko to, czego potrzebuje. Możemy także określić liczbę kalorii – to my decydujemy, jaką ilość kalorii przyjmujemy w swojej diecie. Jest to bardzo pożyteczne, szczególnie jeżeli chcemy zrzucić na wadze.

Do kogo skierowana jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa sprawdzi się u osób, które prowadzą aktywny styl życia. Brak czasu jest problemem w dzisiejszym świecie, a jedzenie zamówione na cały dzień sprawi, że będziemy mieć więcej czasu dla siebie. Dieta tego typu zyskuje dużą popularność wśród pracowników korporacji oraz celebrytów.

Pudełka są idealnym rozwiązaniem dla cukrzyków i osób z nietolerancją laktozy oraz glutenu. Pozwolą one idealnie zbilansować dietę oraz uniknąć niechcianych składników. Jeżeli chcesz schudnąć, tego typu rozwiązanie także okaże się pomocne. Z łatwością będziesz mógł kontrolować przyjmowane kalorie, co pozwoli ci w szybkim czasie stracić na wadze.

Dzięki takiej diecie mamy szansę poznać nowe smaki. Mamy także pewność, że dostaniemy świeże posiłki każdego dnia. Pudełkowa dieta przymusza nas do zdrowego odżywiania. Wadą jest to, że po tym, jak zrezygnujemy z zamawiania posiłków, może być nam trudno utrzymać zbilansowaną dietę.

Jak zamówić dietę pudełkową?

W każdym większym mieście funkcjonują firmy cateringowe. Pudełka można zamówić przez Internet. Pamiętaj, żeby przed zakupem sprawdzić, czy firma posiada zezwolenie sanepidu. Ważne jest także czy został zatrudniony w niej profesjonalny dietetyk. Warto poczytać opinie w internecie – pomogą nam one w podjęciu decyzji.

Jaki jest koszt diety pudełkowej?

Catering jest wygodny, ale nie jest tani. Większość firmy proponuje wersje testowe, które można zamówić na wybrany dzień – są one zazwyczaj tańsze. Daje nam to możliwość spróbowania różnych cateringów i wybrania opcji dla siebie.

Ceny różnią się. Od nich często zależy jakość pożywienia. Wybierając tańszą firmę, możemy dostać dania zrobione ze składników gorszej jakości. Cena diety pudełkowej wacha się od 35 zł do nawet 120 zł za dzień. Czasami wykupienie miesięcznej diety z góry wiąże się z promocjami i rabatom – warto to sprawdzić, zanim złożymy zamówienie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz