Materiał Partnera

Co to jest car detailing i kiedy warto z niego skorzystać?

Co to jest car detailing i kiedy warto z niego skorzystać?

Jeśli jesteś dumny ze swojego samochodu i chcesz się o niego odpowiednio zatroszczyć, to pewnie słyszałeś już o auto detailingu. Być może nawet stosujesz tę metodę dbania o wygląd swojego samochodu. Nie zaszkodzi jednak dowiedzieć się o niej nieco więcej. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Dla kogo przeznaczony jest auto detailing?

Regularne użytkowanie samochodu sprawia, że pojawiają się na nim zabrudzenia. Korzystając regularnie z myjni samochodowej możesz je usunąć, ale już po pierwszym deszczu problem powraca. Mycie samochodu zapobiega nawarstwianiu się brudu, ale to wszystko, a nie każdy właściciel samochodu, zwłaszcza samochodu wysokiej klasy, będzie usatysfakcjonowany tym efektem. Wielu kierowców chce, by ich samochód wyglądał jak nowy i nie zadowoli się półśrodkami. Jeśli do nich należysz, to auto detailing jest właśnie dla ciebie.

Usługi auto detailingu to jakby SPA dla samochodów – ekskluzywne zabiegi, rezultat zwala z nóg, a efekt pozostaje na długo. Zlecenie tej usługi w Car Wash Auto Detailing Renegades Garage w Krakowie gwarantuje najwyższej jakości staranne czyszczenie i renowację karoserii, szyb i wnętrza pojazdu. Sam możesz wybrać pakiet, który najbardziej zadowoli twoje wymagania, a twój samochód zmieni się nie do poznania.

Praca nad detalami sprawia, że efekty auto detailingu utrzymują się długo

Auto detailing to proces powolny, dlatego nie można go mylić z szybkim umyciem auta. Tu praca może zająć nawet kilka dni, wymaga precyzji, sporego doświadczenia i znajomości metod przywracania samochodowy salonowego blasku i sprawiania, by efekt był trwały. Praca rozpoczyna się od usunięcia zabrudzeń, a także od naprawienia drobnych defektów. Metody wykorzystywane przy car detailingu pozwalają na usunięcie przebarwień lakieru, a nawet płytkich zarysowań. Polerowanie lakieru sprawia, że karoseria błyszczy się i lśni, jakby twój samochód dopiero co wyjechał z salonu.

Esencją auto-detailingu jest uzyskanie długotrwałego efektu. W tym celu po wyczyszczeniu i wypolerowaniu karoserii, szyb, reflektorów, tapicerki i innych elementów wewnętrznych i zewnętrznych pojazdu, stosuje się różnego rodzaju powłoki zabezpieczające. Warstwy ochronne sprawiają, że drobinki pyłu i kurzu nie osadzają się na wyczyszczonych powierzchniach, a spływająca woda nie pozostawia żadnych śladów ani smug. Nałożone na karoserię powłoki ceramiczne mają właściwości hydrofobowe, dzięki czemu wysoka jakość powierzchni utrzymuje się naprawdę długo.

Odświeżenie auta nie tylko poprawia jego wygląd, ale także zapewnia ochronę przed utlenianiem lakieru i przed korozją. Proces jest czasochłonny, warto jednak poczekać cierpliwie, bo efekt jest tego wart. Odzyskanie salonowego połysku przez twój samochód wynagrodzi poświęcony czas i koszt zabiegu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz