Artykuł sponsorowany

Co składa się na projekt budowlany? Poznaj ofertę Pracowni Architektury - arch. Wojtek Wiszniewski

Co składa się na projekt budowlany? Poznaj ofertę Pracowni Architektury - arch. Wojtek Wiszniewski

Zanim rozpoczniemy budowę jakiejkolwiek inwestycji, konieczne jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń. W tym celu tworzony jest projekt budowlany. W nim zawarte są wszystkie informacje dotyczące charakteru budowanego obiektu oraz osób zaangażowanych w realizację. Składa się on z dwóch części: projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu zagospodarowania terenu. Zobacz, co w tym zakresie oferuje Pracownia Architektury - arch. Wojtek Wiszniewski z Krakowa.

Elementy projektu budowlanego

Gwarancją poprawności i zgodności z przepisami prawa budowlanego projektów budowlanych jest zaangażowanie pracowni architektonicznej. Usługi w tym zakresie oferuje Pracownia Architektury - arch. Wojtek Wiszniewski z Krakowa. Z ofert pracowni korzystać mogą zarówno indywidualni klienci, jak i deweloperzy.

Projekt budowlany podzielony jest na dwie części: właściwy projekt budynku, nazywany projektem architektoniczno-budowlanym oraz projekt zagospodarowania terenu, czyli przestrzeni otaczającej budynek. W pierwszej znajduje się przede wszystkim dokumentacja techniczna, w której zawarte być muszą: powierzchnia budynku oraz poszczególnych pomieszczeń, a ponadto też kubatura – ogrzewana i pozbawiona ogrzewania.

Obok informacji tekstowej zamieszczone są w nich rysunki. W skali 1:100 przedstawiają one rzut budynku na wszystkich poziomach, rozpoczynając od piwnicy, a na więźbie dachowej kończąc. Wizualizacja architektoniczna musi przedstawiać też charakterystykę elewacji. Już na etapie projektu należy przedstawić rysunki instalacji wewnętrznych.

Część opisowa zawiera informacje dotyczące konstrukcji budynku, użytych materiałów, kategorii geotechnicznej, posadowienia budynku, rozmieszczenia i układu poszczególnych instalacji, a ponadto też charakterystyki energetycznej budynku.

W projekcie zagospodarowania terenu architekt musi ująć całkowitą powierzchnię działki oraz rozmiary i usytuowanie budynku na niej. Określone w nim są odległości poszczególnych obiektów względem granic działki, a także rozmieszczenie tych obiektów oraz infrastruktury, czyli studni kanalizacji i tym podobnych elementów. Określone w nim muszą być też wszelkie planowane ingerencje w środowisko naturalne – na przykład wycinka drzew.

Wymagania wobec projektu budowlanego

Pracownia architektoniczna, której powierzyliśmy stworzenie projektu domu, musi dopilnować, aby był on zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ta poprawność stanowi podstawę do wydania pozwolenia na budowę. Uwzględnione w projekcie powinny być też wszystkie wymogi zawarte w decyzji o warunkach zabudowy na danym terenie.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem projektu budowlanego są dane osób zaangażowanych w realizację inwestycji. Wymienieni muszą zostać tu inwestorzy, firma deweloperska, projektanci. W projekcie znaleźć się również muszą adres budowanego domu i numer ewidencyjny działki.

Pracownia Architektury - arch. Wojtek Wiszniewski posiada ogromne doświadczenie branżowe - rozpoczęła działalność w 1992 roku i od tego czasu zdobyła szerokie grono zadowolonych Klientów. Świadczy profesjonalne usługi doradcze w planowaniu inwestycji (oferuje m.in. bezpłatne konsultacje w ramach pierwszego kontaktu telefonicznego i spotkania w Pracowni), a także wykonuje projekty architektoniczne oraz wielobranżowe.

Opracowanie:
Kraków, os. Handlowe 11 lok. 12
tel. 604 203 316
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz