Materiał Partnera

Co powinno się znaleźć na metce naszego ubrania?

Co powinno się znaleźć na metce naszego ubrania?

Każdy świadomy konsument podczas zakupów zwraca uwagę na metki przyszyte do ubrania. To tam znajdują się najważniejsze informacje na temat danego produktu. Co powinno być nadrukowane na takich metkach? Dlaczego jest to tak istotne? Odpowiedzi na te pytania poznacie, czytając nasz artykuł.

Podstawowe informacje

Na metce – podobnie jak na etykiecie – znajdziemy najważniejsze informacje o produkcie. Producenci ubrań są zobowiązani umieszczać na metkach cały szereg najważniejszych informacji dotyczących danego produktu – nakazują im to przepisy o bezpieczeństwie produktów. Na różnego rodzaju wyrobach tekstylnych i włókienniczych – czyli głównie ubraniach, muszą być umieszczane metki z takimi informacjami jak nazwa produktu oraz jego skład surowcowy. Produkcją tego rodzaju metek zajmuje się firma Piotr Marcisz Pitman. Jakość tych metek ma duże znaczenie, dlatego dobrze jest drukować je u sprawdzonych fachowców – dzięki temu będą czytelne nawet po wielu praniach. Jakość metki wszytej w ubranie świadczy o tym, że jego producent nie oszczędza na takich detalach.

Dlaczego metki i etykiety są tak ważne?

Świadomi konsumenci czytają metki i etykiety produktów. Informacje, które się tam znajdują, pozwalają mądrze wybrać potrzebne nam produkty podczas zakupów. W dzisiejszych czasach, kiedy półki sklepowe uginają się od różnorodnego towaru, właśnie jego jakość ma pierwszorzędne znaczenie. Metki i etykiety mają dostarczyć wszystkich informacji niezbędnych do podjęcia świadomej decyzji. Czytając je, dowiemy się, czy dane ubranie lub produkt spożywczy nie zawiera składnika, na który mamy alergię. Dowiemy się również, jak należy dany produkt użytkować i pielęgnować, by posłużył nam jak najdłużej.

Jakie oznaczenia znajdziemy na metkach?

Symbole umieszczane na metkach zostały ujednolicone, jednak wciąż nie dla wszystkich są one jasne. Jeśli nie chcemy zniszczyć nowego ubrania, powinniśmy upewnić się, co oznaczają znaczki na metce. Szczególnie istotne są oznaczenia, które informują nas, w jakiej temperaturze można prać ubranie. Mówią nam o tym symbole przypominające zbiornik z wodą, zawsze z jakąś liczbą – 30, 40, czasem 60 stopni – oznacza to, że do tej temperatury można bezpiecznie prać. Jeśli ubranie trzeba prać ręcznie, nad zbiornikiem znajdziemy symbol dłoni. Przekreślone koło wpisane w kwadrat oznacza z kolei, że odzieży nie należy suszyć w suszarce. Taki sam symbol bez przekreślenia oznacza, że suszenie jest bezpieczne.

Opracowanie:
Chorzów, Szczepańska 16 lok. 6
tel. 782 292 689
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz