Artykuł sponsorowany

Co powinnaś wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Co powinnaś wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to obecnie najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej. Kwas ma właściwości odmładzające, jest substancją występującą naturalnie w skórze i pewnie dlatego cieszy się niesłabnącą popularnością. Korzystają z niego zarówno młode osoby wszystkich płci, jak również osoby starsze, u których występują jego – związane z procesem starzenia – niedobory.

Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Jak już zostało powiedziane we wstępie, kwas hialuronowy jest samoistnie produkowany przez organizm ludzki. Jest to naturalny polisacharyd. Hialuran występuje w wielu tkankach ludzkiego organizmu, między innymi w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, w ciele szklistym gałki ocznej i w płynie maziowym. Jego działanie polega na wiązaniu, a później uwalnianiu wody, przez co nawilża skórę od wewnątrz, dzięki czemu tworzy właściwe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. To dzięki niemu skóra jest jędrna i sprężysta. W dermatologii estetycznej, którą jest główną działalnością Pracowni Urody, kwas hialuronowy stosowany jest ze względu na swoje właściwości nawadniające, stabilizujące i amortyzujące, a także na niezwykłą biokompatybilność. Wypełnia się nim bruzdy, redukuje zmarszczki, modeluje różne elementy twarzy jak nos, linię żuchwy, brwi, niweluje się cienie pod oczami. Służy także oczywiście do modelowania ust. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się i to właśnie jest przyczyną powstawania zmarszczek. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednie miejsce, które podlega skorygowaniu, czyli na przykład w bruzdy okołonosowe, albo jeśli chcemy poprawić kontur ust.

Czego unikać przed i po zabiegu powiększania ust?

Jak do każdego zabiegu medycznego, tak i do tego należy się odpowiednio przygotować. Przez tydzień nie należy przyjmować preparatów wpływających na krzepliwość krwi, leków przeciwzapalnych, aspiryny, witaminy C oraz niektórych preparatów ziołowych. W dniu zabiegu unikać wahań termicznych, nie korzystać z sauny, solarium, itp. oraz unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Przez trzy dni przed i po zabiegu można zażywać lek Haviran. Zabieg powinien być wykonany w gabinecie medycyny estetycznej przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza, który go wykonywał, a zwłaszcza zwrócić uwagę na unikanie zmian temperatury, utrzymywać miejsce zabiegu w czystości, unikać nadmiernej mimiki, nie forsować się fizycznie i przez mniej więcej dobę nie całować. Przez około 4 tygodnie nie należy wykonywać zabiegów z użyciem lasera w okolicy iniekcji, z uwagi na możliwość szybszej degradacji preparatu

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz