Materiał Partnera

Co powinieneś wiedzieć o wyważaniu kół?

Co powinieneś wiedzieć o wyważaniu kół?

Podróżowanie samochodem powinno być komfortowe i bezpieczne, dlatego też powinniśmy zadbać o kilka bardzo ważnych kwestii. Jedną z nich jest wyważanie kół, które zdecydowanie poprawia komfort jazdy. Dlatego podczas wymiany opon, warto zastanowić się nad wyważeniem kół. Co warto o tym wiedzieć? Sprawdź w naszym artykule.

Jakie są objawy niewyważonych kół?

Rozpoznanie niewyważonych kół nie jest specjalnie trudne. Możemy to rozpoznać po mniejszej stabilności samochodu na drodze np. podczas większych prędkości. Zazwyczaj auto będzie się kierowało delikatnie w jedną ze stron, a na kierownicy odczujemy drgania.

Jakie są przyczyny niewyważonych kół?

Do przyczyn niewyważonych kół zaliczamy przede wszystkim niepoprawny montaż w warsztacie wulkanizacyjnym, zbyt długą jazdę na oponach letnich/zimowych, różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, uszkodzenie felgi, źle dobrane ogumienie, czy zbyt częste najeżdżanie na krawężniki.

Jakie są skutki niewyważonych kół?

Do skutków niewyważonych kół można zaliczyć duże zniszczenia ogumienia, bieżników, felg, tarcz hamulcowych, klocków, a także innych części. Oprócz tego musimy dodać, że koła, które są niewyważone, powodują zwiększenie opłat za paliwo. Wynika to z konieczności wydłużenia drogi podczas hamowania. To kolejny powód przemawiającym za tym, że warto skorzystać z usługi wyważania kół.

Wybierz dobry zakład wulkanizacyjny

Mogłoby się wydawać, że walka z niewyważonymi kołami może być trudna i długa, lecz tak nie jest. Wystarczy, że zgłosimy się do profesjonalnego zakładu wulkanizacyjnego, który wykorzystuje sprzęt naprawczy najnowszej generacji. Warto rzucić okiem na warsztat Wulkotech, który mieści się w Starym Mieście, w województwie wielkopolskim.

Specjalnością firmy Wulkotech są usługi z zakresu wulkanizacji i mechaniki pojazdowej. Prowadzimy serwis ogumienia dla samochodów osobowych i ciężarowych. Posiadamy też stację paliw, na której można zatankować auto ropą, benzyną 95 i 98, a także gazem LPG. Ponadto oferujemy oleje silnikowe, przekładniowe i hydrauliczne. Sprzedajemy akumulatory oraz opony letnie i zimowe, zarówno używane, jak i nowe. Nie zabraknie u nas też opon bieżnikowanych. - mówi właściciel.

Podsumowując, jak widzimy, podczas wizyty w zakładzie wulkanizacyjnym warto zdecydować się na wyważanie kół. Jest to jedna z usług, która jest naprawdę zalecana, gdyż niesie za sobą same pozytywne skutki. Wybierając warsztat, pamiętajmy, aby nie był to przypadkowy wybór - udajmy się do polecanego miejsca, dzięki czemu będziemy mieć pewność, co do jakości wykonania usługi. 

Opracowanie:
Stare Miasto, Lisiecka 1
tel. 63 241 63 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz