Materiał Partnera

Co powienienem wiedzieć o panelach gipsowych?

Co powienienem wiedzieć o panelach gipsowych?
Panele gipsowe są ciekawym rozwiązaniem wykończeniowym zarówno do przestrzeni prywatnej, jak i biurowej. W ostatnich latach rozwiązanie tego typu stało się mało modne. Jest to zadziwiające, przynajmniej ze względu na różnorodność wzorów, która umożliwia wykonanie niemalże każdej ściany tak oryginalnej i tak ciekawej, jak tylko można sobie wymarzyć. Decydując się na panele tego typu, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Czym są dekoracyjne panele gipsowe?

Jak sama nazwa wskazuje, panele naścienne, są to panele stworzone z mieszanki gipsu i minerałów, która jest dodatkowo wzmacniana i utwardzana. Montuje się je za pomocą kleju gipsowego bądź montażowego. Nadają się do niemal każdego pomieszczenia. Niemal, ponieważ nie można ich montować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (takich jak łazienka), a to przez ich małą odporność na wilgoć. W łazience panele mogłyby się odkształcać, a nawet całkowicie niszczeć. Wzorów paneli jest tyle, ile można sobie wymarzyć. Mogą być faliste, geometryczne, lub w dowolne, ozdobne wzory. Mogą być także stylizowane na inne materiały (np. beton lub cegły). Dominujące kolory to biel i odcieni szarości, można je jednak pomalować na dowolny kolor, lub w konkretnym kolorze zamówić. Kupić takie można u producenta, takiego jak PanGips. Jest to producent paneli gipsowych 3d. Siedziba firmy znajduje się w Psarach Witkowskich (powiat piotrowski), na terenie województwa łódzkiego. Zajmują się oni produkcją i dystrybucją najwyższej jakości paneli 3d, wykonanych z gipsu. Szeroka oferta produktów sprawia, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Powyższe przedsiębiorstwo specjalizuje się w panelach gipsowych imitujących kamienie naturalne, do instalacji zarówno na ścianie, jak i na suficie. Można u nich także zamówić panele robione na zamówienie. Nowoczesny park technologiczny oraz doświadczony zespół pracowników są gwarantem terminowej realizacji zleceń oraz najwyższej dbałości o jakość produktu.

Wady i zalety paneli gipsowych

Dużym plusem paneli gipsowych jest wcześniej wspomniana różnorodność. Wykonane mogą być one w każdym kolorze, niemalże każdej wielkości, o najbardziej wymyślnych wzorach. Daje to nieskończone możliwości aranżacji. Dodatkowo są one lekkie i łatwe w montażu. Niewątpliwym ich atutem jest niska cena. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, jednak po latach mogą się kruszyć (tym bardziej w przypadku mocno odstających elementów). Wybór paneli tego typu, jest bardzo ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. Dobrze dobrane mogą nadać bardzo dużo ciepła, charakteru, a nawet elegancji. Wykorzystać je można nie tylko w biurze. Doskonale będą się komponować w salonie albo sypialni.

Opracowanie:
Psary Witowskie 14
tel. 787 758 460
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz