Materiał Partnera

Co podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Co podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Przyjęcie świętego sakramentu wymaga odpowiedniej oprawy. Dlatego, należy starannie przygotować latorośl na tę ważną chwilę, zwłaszcza duchowo. Warto jednak pamiętać także o prezencie, który stanie się dla malucha cenną pamiątką tej uroczystości. Co warto podarować dziecku? Gdzie szukać odpowiednich upominków? Podpowiadamy.

W dniu Pierwszej Komunii Świętej dziecko pierwszy raz w pełni uczestniczy w mszy świętej i przyjmuje opłatek. To istotne dla młodego człowieka wydarzenie powinno zostać właściwie upamiętnione. Na pewno warto zadbać o odpowiednią dokumentację – rodzinne zdjęcia z pewnością staną się piękną pamiątką, do której będziemy mogli wracać po latach. Jednak należy zatroszczyć się także o symboliczny prezent dla dziecka, który powinien oddawać charakter tej podniosłej ceremonii. 

Klasyczne upominki komunijne

Wspaniałą pamiątką Pierwszej Komunii Świętej z pewnością będą obrazki z wizerunkiem Anioła Stróża lub Świętej Rodziny. Obrazek można oprawić i zawiesić w pokoju dziecka, postawić na półce lub włożyć go do Biblii. Świetnym pomysłem jest także medalik lub srebrny łańcuszek z wygrawerowaną datą komunii, słowem otuchy lub sentencją z Pisma Świętego. Dużym powodzeniem cieszą się także różańce i książeczki do nabożeństwa. Z pewnością warto także zdecydować się na Pismo Święte z dedykacją. Gdzie szukać odpowiednich pamiątek Pierwszej Komunii Świętej? Warto postawić na miejsce, które cieszy się zaufaniem i dysponuje bogatym wyborem upominków, takie jak Dewocjonalia Anioł w Bydgoszczy. W szerokim asortymencie sklepu znajdują się także pamiątki Chrztu Świętego oraz ubrania zarówno na Chrzest, jak i Komunię.

Figurki aniołów i biżuteria

Piękną pamiątką Komunii Świętej na pewno staną się także figurki aniołów lub biżuteria. Dziewczynki z okazji Pierwszej Komunii Świętej często otrzymują kolczyki, natomiast chłopcy – zegarki. Tak elegancki podarunek z pewnością zachwyci każde dziecko i sprawi, że poczuje ono, że wkroczyło w nowy, poważniejszy etap życia.

Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej powinien nieść przesłanie i mieć charakter symboliczny. Dlatego zanim dokonamy zakupu, zastanówmy się, jaki upominek będzie najlepszą pamiątką Pierwszej Komunii Świętej.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Gdańska 80
tel. 784 937 997
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz