Materiał Partnera

Co podarować dziecku na chrzciny?

Co podarować dziecku na chrzciny?

Chrzciny to bardzo uroczysty moment dla dziecka i jego rodziców. Maluszek z tego dnia raczej nic nie zapamięta, jednak można podarować mu wyjątkowy prezent, który stanie się cenną pamiątką na całe życie. Jaki prezent na chrzest najlepiej wybrać? W tym artykule przedstawiamy kilka propozycji. To cenny poradnik dla przyszłych rodziców chrzestnych i nie tylko!

Tradycyjny medalik

Tradycyjnym prezentem na chrzciny jest złoty medalik z postacią Matki Boskiej. Możemy też wybrać taki, który będzie przedstawiać Jezusa, lub świętego, który został wybrany na patrona dziecka. Ważne, by medalik był wykonany ze szlachetnych metali – złota lub srebra. Po drugiej stronie może znaleźć się grawer, na przykład z datą chrztu. Medalik powinien być zapakowany w eleganckie etui – dziecko zacznie go nosić dopiero jak podrośnie, do tego czasu medalik powinien ładnie prezentować się na półce w jego pokoju. Medalika na chrzciny możemy szukać w sklepie z dewocjonaliami takim jak Upominek Joanna Greniuk. Medalik, to prezent, który dziecko najczęściej dostaje od jednego z rodziców chrzestnych.

Obrazek z Aniołem Stróżem

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka na chrzciny jest także obrazek z aniołem stróżem, lub z wizerunkiem świętego, którego imię dziecko przyjmuje w trakcie chrztu. Taki obrazek może być posrebrzany lub pozłacany. Jeśli zostanie opatrzony specjalnym okolicznościowym grawerem, stanie się wartościową pamiątką na całe życie. Dobrym pomysłem jest także zakup wykonanej ręcznie ikony z wizerunkiem Maryi, Jezusa, lub Anioła Stróża. Taki cenny obrazek będzie można zawiesić nad łóżeczkiem dziecka. Tego typu prezent również może podarować maluszkowi jedno z rodziców chrzestnych. Będzie to także odpowiedni podarunek od dziadków dziecka.

Inne prezenty

Poza tradycyjnymi prezentami wymienionymi wyżej, w sklepach z dewocjonaliami znajdziemy także inne przedmioty stworzone z myślą o chrzcinach. Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest na przykład piękna skarbonka – rodzice będą mogli w niej odkładać pieniądze dla dziecka. Dobrą pamiątką z dnia chrztu będzie także pozytywka. Możemy zdecydować się także na elegancką, personalizowana ramkę na zdjęcia, lub pudełko z niespodziankami, w którym umieścimy drobniejsze podarunki. Pamiętajmy, że prezenty z chrztu będą miały dla dziecka i jego rodziców wartość sentymentalną, warto więc zainwestować w coś, co po latach także będzie wartościowe. Wybierajmy więc przedmioty wykonane ze szlachetnych materiałów i zadbajmy o to, by były spersonalizowane, na przykład poprzez umieszczenie na nich grawerów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz