Artykuł sponsorowany

Co oznaczają poszczególne kolory róż?

Co oznaczają poszczególne kolory róż?
Kwiatom przypisuje się określoną symbolikę już od czasów starożytnych. Dla jednych jest to zwykły przesąd i patrzą z przymrużeniem oka, inni głęboko wierzą, że poszczególne kolory róż powinny być zawsze odpowiednio dobierane do danej okoliczności. Jak zmienia się znaczenie róży w zależności od jej barwy? Razem z nami wybierzesz bukiety na każdą okazję!

Co symbolizuje róża?

Choć symbolika ulega zmianom wraz z upływającym czasem, znaczenie róży pozostaje niemal całkowicie niezmienne. Doskonale zostało to przedstawione w przepięknym dziele literackim „Mały Książę”, gdzie róża oznacza kobiecość oraz pragnienie miłości i opieki. Ze względu na wyjątkowy wygląd, kwiat ten uznawany jest za dumny i świadomy swojego piękna. To właśnie dlatego róże znajdują się w bukietach skomponowanych na wyjątkowe okazje. Uznaje się je za jeden z najcenniejszych kwiatów, jakie można kupić we współczesnej kwiaciarni i nie chodzi tu wyłącznie o wartość materialną! Czy wiesz, że znaczenie ma nie tylko sam gatunek, ale również poszczególne kolory róż?

Jakie kolory wyróżniamy i co oznaczają?

Obecnie można uzyskać niemal każdy kolor róży. Zawdzięczamy to nie tylko biotechnologii, ale również kreatywności florystów, którzy nauczyli się barwić białe róże przy pomocy barwników, które dosypuje się do wody. Jednakże wśród najpopularniejszych kolorów róż można wymienić:

  • Czerwone – symbol szczerego i głębokiego uczucia. Najczęściej są kupowane dla ukochanej osoby, lecz można podarować je również swojej córce lub matce.
  • Białe – wyraz czystości, lojalności i szacunku. Doskonale sprawdzi się w kompozycjach ślubnych lub jako wyraz szacunku dla swojego mentora np. nauczyciela.
  • Różowe – symbol przyjaźni lub pocieszenia. Różowe róże są dość uniwersalne i sprawdza się na niemal każdą okazję, szczególnie te niezobowiązujące.
  • Żółte – mitem jest, jakoby żółte róże wyrażały zazdrość i zdradę. Kolor ten doskonale pasuje w przypadku bukietów podarowanych w formie gratulacji np. wyjątkowych osiągnięć naukowych lub awansu w pracy.
  • Herbaciane – podobnie, jak w przypadku róże, róże herbaciane również są dość uniwersalne. Wyrażają entuzjazm oraz optymizm.

Jeśli zależy ci na bukiecie pozbawionym symboliki (np. dla osoby bardzo przesądnej), zawsze możesz zdecydować się na kilka odcieni róż w jednym bukiecie, tworząc niezobowiązującą kompozycję.

Gdzie znajdziesz tanie bukiety?

Nie da się ukryć, że róża jest kwiatem drogim i duży bukiet może być sporym wydatkiem. Jeśli często zdarza ci się kupować kwiaty, możesz znaleźć kwiaciarnię, która w godzinach wieczornych znacznie obniża ceny swoich bukietów (np. Kwiaciarnia Orchidea w Augustowie), aby na drugi dzień podarować swoim klientom świeże kompozycje. Dzięki temu znajdziesz kwiaty wykonane przez profesjonalnego florystę w przystępnej cenie.

Opracowanie:
Augustów, Jonkajtysa 1
tel. 660 463 667
Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz