Materiał Partnera

Co oferuje Centrum podatku niemieckiego?

Co oferuje Centrum podatku niemieckiego?

Niemcy to nadal jeden z najchętniej wybieranych kierunków przez osoby chcące podjąć się pracy za granicą. Decydując się na pracę w Niemczech, musimy pamiętać, o rozliczaniu się z podatku za dochody tam uzyskane. Pomoc w tej kwestii oferuje Centrum podatku niemieckiego z Przemyśla. Z jakich konkretnie usług mogą skorzystać klienci?

Rozliczenia roczne podatku – najważniejsze usługi

Jeśli pracujemy w Niemczech, pobieramy niemiecką emeryturę, rentę lub zasiłek socjalny, jesteśmy zobowiązani do składania rocznej deklaracji podatkowej. Takie zeznania podatkowe należy składać do odpowiedniego Urzędu Finansowego, do którego jesteśmy przypisani na podstawie naszego ostatniego miejsca zameldowania na terenie Niemiec. Trzeba również pamiętać, że stosowne dokumenty należy złożyć do końca maja, aczkolwiek istnieje możliwość wydłużenie terminu składania zeznań podatkowych, o czym trzeba poinformować właściwy Finanzamt. Wszelką pomoc w zakresie wypełnienia zeznania podatkowego oferuje Centrum podatku niemieckiego z Przemyśla w województwie podkarpackim. A dzięki temu, że przedsiębiorstwo to współpracuje od wielu lat ze Stowarzyszeniem Lohnsteuer Hilfe-Polonia e.V., możemy być pewni, że rozliczenie z niemieckim fiskusem będzie przebiegało bez większych kłopotów.

Co jeszcze oferuje Centrum podatku niemieckiego?

Poza pomocą w tworzeniu rocznych deklaracji podatkowych, Centrum podatku niemieckiego oferuje swoim klientom również inne usługi związane z podatkami niemieckimi. Jedną z usług jest kalkulacja zwrotu lub dopłaty podatku. Specjaliści z Centrum niemieckiego podatku informują, że wpływ na wysokość zwrotu lub dopłaty podatku w Niemczech ma wiele czynników. Przede wszystkim są to:

  • klasa podatkowa,
  • stan cywilny podatnika,
  • wysokość osiągniętych zarobków brutto,
  • czas zatrudnienia,
  • branża, w której jesteśmy zatrudnieni,
  • ulgi i odliczenia od podatku.

Pracownicy podkarpackiego biura wykonują kalkulacje zwrotu podatków na podstawie wszelkich danych o podatniku. Do tego stosują wszelkie ulgi, aby zyskać maksymalny zwrot podatku. Jednak to od podatników zależy ostateczna decyzja niemieckiego fiskusa, ponieważ to na ich głowie jest dokumentowanie niektórych odpisów jak np. koszty zakwaterowania czy przyjazdy do Polski. Centrum podatku niemieckiego oferuje zrobienie wstępnej kalkulacji zwrotu podatku nawet telefoniczne lub mailowo, co dla wielu klientów jest wielkim ułatwieniem.

To jednak nie wszystkie usługi, jakimi zajmuje się wspomniane przedsiębiorstwo. Poza kalkulacją zwrotów i pomocą w rozliczaniu niemieckiego podatku, pracownicy biura zajmują się weryfikacją decyzji otrzymanych przez klienta, a także składaniem odwołań od tych decyzji oraz składaniem skarg do Sądów Finansowych w Niemczech, czyli Finanzgericht. Ponadto każdy klient Centrum podatku niemieckiego może liczyć na doradztwo podatkowe oraz wybór klasy podatkowej.

Opracowanie:
Przemyśl, Barska 15
tel. 606 420 555
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz