Materiał Partnera

Co obejmuje rozbudowana oferta dobrych dystrybutorów wózków widłowych?

Co obejmuje rozbudowana oferta dobrych dystrybutorów wózków widłowych?

Szeroko wykorzystywane wózki widłowe muszą gwarantować odpowiednie parametry pracy. Sprzęt transportu bliskiego powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła – renomowanego dystrybutora, który jest w stanie zaproponować zarówno wózki nowe, jak i używane, a także szereg rozmaitych usług. Jakie konkretnie czynności oferują tego typu firmy oraz jakie dokładnie wózki znajdują się w ich szerokim asortymencie?

Wiele rodzajów wózków widłowych

Zakup wózka widłowego jest dla wielu właścicieli magazynów czy hal przeładunkowych niezbędny. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim typem planowanej eksploatacji, a co za tym idzie poszczególnymi parametrami niewielkiego pojazdu. W zależności od modelu może on bowiem charakteryzować się udźwigiem na poziomie od kilku do nawet kilkudziesięciu ton. Warto zwrócić uwagę także na jednostkę napędową w wózku widłowym – najczęściej jest to silnik napędzany gazem LPG lub olejem napędowym, choć w ofercie producentów coraz częściej pojawiają się modele elektryczne.

Inicjatywa Północno-Zachodnia to renomowany dystrybutor wózków widłowych, który dla swoich klientów przygotował rozbudowaną ofertę wielu pojazdów sprawdzonych światowych marek, np. Toyota, Royal czy Zakrem. Co ciekawe, szeroki asortyment obejmuje nie tylko wózki nowe, ale także używane. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku ograniczonego budżetu, który nie pozwala na zakup nowoczesnych i nierzadko drogich modeli wózków widłowych.

Używane pojazdy są przez dystrybutorów przygotowywane do dalszej eksploatacji, co oznacza przejście niezbędnych przeglądów konserwacyjnych oraz technicznych. Ich stan nie odbiega zatem od wszelkich norm, a wózki mogą być z powodzeniem intensywnie eksploatowane.

Korzystny wynajem i serwis

Jedynie renomowani dystrybutorzy wózków widłowych proponują swoim klientom również wynajem tego typu pojazdów. Niekiedy przedsiębiorstwa realizujące zlecenia z zakresu transportu bliskiego wykonują je sezonowo, w określonym czasie, przez co zakup wózków widłowych nowych bądź używanych staje się nieopłacalny. Po zakończeniu prac są one bowiem niewykorzystane, a ich sprzedaż nierzadko trwa długo i wiąże się z poniesieniem określonych strat finansowych.

Wynajem wózków widłowych to również doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, których wózki widłowe uległy awarii i znajdują się w serwisie. Pojazdy zastępcze poradzą sobie z wykonywaniem dotychczasowo realizowanych prac, dzięki czemu firma nie będzie musiała martwić się kosztownymi przerwami w działaniach. Dystrybutorzy wózków widłowych zajmujący się kompleksowo wszelkimi usługami związanymi z tymi niewielkimi pojazdami wykonują także nierzadko szereg czynności serwisowych.


Okazuje się, że bez większych problemów można zgłosić im wykrytą usterkę lub nieprawidłowe działanie wózka widłowego. Dzięki możliwości wykonania czynności serwisowych u klienta nie musi się on martwić kosztownym przetransportowaniem uszkodzonego sprzętu do warsztatu. Serwis obejmuje nie tylko naprawy, ale także przeglądy konserwacyjne, techniczne czy UDT.

Wysokiej jakości części do wózków widłowych

Rozbudowana oferta dystrybutorów wózków widłowych obejmuje nie tylko poszczególne modele tego typu pojazdów, ich wynajem czy serwisowanie, ale także szereg podzespołów niezbędnych do ich właściwego funkcjonowania. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami możliwe jest dostarczenie klientowi nowoczesnych rozwiązań z zakresu m.in. złącz do baterii trakcyjnych i wielu innych elementów – gniazd czy wtyczek. Warto zwrócić uwagę również na same baterie trakcyjne.

Powinny się one wyróżniać przede wszystkim wysoką wydajnością i długą żywotnością. Warto zdecydować się na zakup tego komponentu u renomowanego dystrybutora wózków widłowych, który dopasuje konkretny model baterii trakcyjnej odpowiedniej do danego pojazdu. Dzięki solidnej konstrukcji poszczególne baterie są bezobsługowe i zapewniają maksymalną efektywność.

Dystrybutorzy wózków widłowych zajmujący się również sprzedażą części do tego typu pojazdów proponują także wiele rodzajów opon przeznaczonych do pracy w konkretnych warunkach, a także niezbędny osprzęt. To przede wszystkim widły – muszą być one dostosowane do transportowanych ładunków, a także obciążeń, na które będą narażone. Ciekawym rozwiązaniem są widły z systemem ważącym, które dzięki nowoczesnemu systemowi umożliwiają szybki pomiar masy konkretnego towaru. Warto zatem korzystać z rozbudowanej oferty dystrybutorów wózków widłowych – firmy tego typu mogą zaoferować zarówno nowe, jak i używane modele tych pojazdów, świadczą usługi wynajmu oraz ich serwisowania, a także dają możliwość zakupu wielu podzespołów czy niezbędnego osprzętu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz