Artykuł sponsorowany

Co obejmuje obsługa księgowa firm?

Co obejmuje obsługa księgowa firm?

Obsługa księgowa obejmuje ogół prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczeń, sporządzania sprawozdań, bilansów i wiele innych spraw. Biura rachunkowe posiadają obecnie kompleksowe oferty, odpowiadające na potrzeby rynku. Tego rodzaju firmy, są pożądane na rynku, ponieważ zastępują często konieczność zatrudniania księgowych, a co za tym idzie zaoszczędzić na kosztach wynagrodzeń.  

Na czym polega obsługa księgowa?

Obsługa księgowa jest niezbędna w każdym przedsiębiorstwie. Odpowiada za zgodne z prawem funkcjonowanie organizacji. Biuro Rachunkowe Finanse i Rachunkowość Katarzyna Kłyś, jak i wiele innych, oprócz czynności księgowych, prowadzi sprawy osobowe pracowników, przeprowadza wstępne i okresowe szkolenia BHP, nalicza list płac dla kadry zatrudnionej na etat; rozlicza umowy zlecenia i o dzieło. Zajmuje się pełną obsługą ZUS i Urzędu Skarbowego. W ramach działalności prowadzi księgi rachunkowe, np. sporządza sprawozdania finansowe, wyceny aktywów i pasywów firm, przeprowadza i rozlicza miesięczną inwentaryzację i uzgadnia salda magazynowe. Wystawia również faktury VAT sprzedaży zgodnie z umowami handlowymi z kontrahentami oraz noty księgowe i korygujące. Powyższe usługi są jedynie namiastką oferty, bo tak naprawdę zajmuje się kompleksowo prowadzeniem rozliczeń przedsiębiorstw i spółek, także będących na pełnej księgowości.

Kiedy warto korzystać z obsługi księgowej?

Samodzielne prowadzenie księgowości jest dobrym pomysłem, pod warunkiem, że właściciel firmy, ma wystarczającą wiedzę na temat rachunkowości i przepisów podatkowych. W przeciwnym razie warto powierzyć prowadzenie dokumentacji księgowemu. Nienależyte ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych, nieterminowe rozliczenia z Urzędem Skarbowym, może być traktowane jako przestępstwo karno-skarbowe.  Samo wykonywanie tego rodzaju zadań, bywa uciążliwe i czasochłonne.  Można odetchnąć z ulgą, wiedząc, że księgowa zajmuje się rozliczeniami i składaniem deklaracji w urzędach. Nie ma też obaw o popełnienie błędu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz