Artykuł sponsorowany

Co obejmuje domowa opieka pielęgniarska Max-Med?

Co obejmuje domowa opieka pielęgniarska Max-Med?

Jedną z dziedzin realizowanych świadczeń zdrowotnych jest domowa opieka pielęgniarska. W jej zakres wchodzą nie tylko pielęgnacyjne, ale też specjalistyczne czynności nad chorymi. Taki rodzaj opieki jest przeznaczony głównie dla osób o dużych problemach i deficytach zdrowotnych, niezdolnych do samoopieki i samopielęgnacji. Usługi pielęgniarskie są świadczone na rzecz chorych w każdym wieku. Co obejmuje opieka domowa? Kto może z niej korzystać?

Zakres pielęgniarskiej opieki domowej

Pielęgniarska pomoc w domu pacjenta ma na celu zapewnienie stałych świadczeń w zgodzie z ustalonym planem i we współpracy z lekarzem rodzinnym. Zadaniem pielęgniarki domowej z Max-Med Centrum Pielęgniarskie Edyta Maciejewska jest również stopniowe przygotowywanie chorego do samodzielnego funkcjonowania, o ile pozwala na to jego stan zdrowia. Opieka długoterminowa pacjenta oznacza także współpracę z opiekunami lub członkami rodziny, którzy uczą się wykonywania codziennych czynności związanych z pielęgnacją chorego.

Kolejnym celem domowej opieki pielęgniarskiej jest pomoc w wykształceniu u pacjenta zdolności do radzenia sobie z własną niepełnosprawnością lub chorobą. Pielęgniarka uczy chorego pokonywać bariery architektoniczne i bezpiecznie poruszać się we własnym domu. Łódzkie centrum Max-Med świadczy również usługi w zakresie podawania kroplówek witaminowych i odtruwających, zabiegów pielęgniarskich z dojazdem do domu czy opieki nad osobami starszymi. Udzielanie fachowej pomocy medycznej w miłej atmosferze jest priorytetem ośrodka.

Kto może korzystać z pielęgniarskiej opieki domowej?

Domowa opieka długoterminowa dostępna w ośrodku Max-Med jest przeznaczona dla osób, które przewlekle chorują lub są niepełnosprawne i wymagają fachowej pomocy na co dzień. Pielęgniarskie wizyty domowe odbywają się w spokojnej i przyjaznej atmosferze, co sprzyja powrotowi do sił. Takimi usługami medycznymi można objąć również osoby starsze, borykające się z problemami zdrowotnymi wynikającymi z wieku.

Pielęgniarki z łódzkiego ośrodka mają wysokie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z chorymi w ich domach. Przekłada się to na odpowiednie podejście do ich stanu zdrowia, tym samym również na ich postępy. Profesjonalna pomoc medyczna dostępna w centrum Max-Med pozwala pacjentom na spokojną rekonwalescencję i uczy ich odpowiedniego podejścia do własnego stanu zdrowia. Dzięki temu mają możliwość przyzwyczajenia się do swojej choroby i odnalezienia się w nowej sytuacji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz