Artykuł sponsorowany

Co najczęściej psuje się w dźwigach budowlanych?

Co najczęściej psuje się w dźwigach budowlanych?

Dźwigi budowlane są szeroko wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych. Spotkamy je na placach budowy, w portach, dużych magazynach czy na terenach leśnych. Pojazdy te usprawniają załadunek, rozładunek i transport towarów o dużej masie, sporym rozmiarze i nieregularnym kształcie. Ze względu na intensywną eksploatację dźwigi budowlane są narażone na występowanie usterek. Co psuje się w nich najczęściej?

Typowe usterki dźwigów budowlanych

Dźwigi budowlane spełniają wiele różnych funkcji. Jeśli w trakcie użytkowania maszyny doszło do usterki lub niebezpiecznej sytuacji, operator pojazdu zobowiązany jest do natychmiastowego przerwania pracy i zatrzymania dźwigu. Pojazd należy też odpowiednio zabezpieczyć do czasu, aż pojawi się wykwalifikowany serwisant. Nie można ignorować żadnych nieprawidłowości w pracy maszyny, ponieważ mogą one doprowadzić do poważniejszej awarii, co podniesie koszty naprawy.

W dźwigach HDS najczęściej psuje się układ hydrauliczny. Nierzadko dochodzi do wycieku cieczy roboczej. Jeśli maszyna jest mocno eksploatowana, a jej stan techniczny nie jest wzorcowy, to podczas pracy dźwigu mogą pojawić się luzy na elementach roboczych. Awarii często ulega też najważniejsza część maszyny, czyli wysięgnik. Dzieje się tak na skutek zbyt dużego przeciążenia tego elementu. Typową usterką są również uszkodzenia urządzeń sterowniczych oraz elementów odpowiedzialnych za chwytanie towaru.

Komu powierzyć naprawę dźwigu budowlanego?

Serwisem i naprawą dźwigów budowlanych, żurawi, podnośników oraz urządzeń dźwignicowych zajmują się wyspecjalizowane firmy. Przedsiębiorstwem godnym polecenia jest Henryk Szokalski Naprawa dźwigów, które działa na terenie Łodzi, Zgierza, Sieradza, Piotrkowa, Łowicza i Zduńskiej Woli. Firma dysponuje specjalistami z różnych dziedzin. W jej szeregach znajdziemy nie tylko doświadczonych mechaników, ale też elektroników, frezerów, tokarzy i spawaczy. Dzięki takiej grupie fachowców przedsiębiorstwo pana Szokalskiego jest w stanie zająć się nawet bardzo skomplikowanymi naprawami.

Prowadzi też gruntowne remonty maszyn HDS. Firma wykonuje także przeglądy techniczne przed badaniem z udziałem Urzędu Dozoru Technicznego. Żaden dźwig budowlany ani inne urządzenia HDS, nie mogą być dopuszczone do użytku bez zgody urzędników. Badania UDT mają charakter okresowy, eksploatacyjny i doraźny. Przeprowadza się je również wtedy, gdy dźwig uległ awarii lub wypadkowi.

Firmy trudniące się naprawą maszyn HDS posiadają w swojej ofercie części zamienne od renomowanych producentów, takich jak HMF, Palfinger czy ATN. Wysoka jakość tych elementów pozwala na skuteczną naprawę dźwigów i urządzeń dźwignicowych bez konieczności obniżania ich parametrów technicznych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz