Materiał Partnera

Co można zrobić ze sznurka bawełnianego?

Co można zrobić ze sznurka bawełnianego?

Sznurek bawełniany znany jest praktycznie każdemu z nas i najczęściej kojarzony jest z ukochaną babcią robiącą na drutach. Nic dziwnego, że materiał ten cieszy się ogromną popularnością w rękodzielnictwie. Jest on idealny do różnego rodzaju robótek ręcznych, ponieważ bardzo często posiada syntetyczną domieszkę w postaci poliestru, dzięki czemu charakteryzuje się elastycznością oraz wytrzymałością. Co zatem można zrobić z jego pomocą?

Postaw na bawełniany sznurek!

Sznurek bawełniany bardzo chętnie jest wykorzystywany z kilku przyczyn. Po pierwsze, charakteryzuje się on wyjątkową miękkością oraz delikatną strukturą, dlatego bez przeszkód możemy z niego wykonać różnego rodzaju maskotki dla naszych pociech, czy przyjemny w dotyku dywanik. Ponadto, można zaopatrzyć się w sznurek bawełniany z rdzeniem np. poliestrowym, który dodatkowo zwiększy jego wytrzymałość oraz elastyczność. Należy również wspomnieć, pomimo że do dziergania ze sznurka bawełnianego trzeba włożyć nieco siły, robi się to bardzo szybko i łatwo - wybierajmy do tego celu jednak druty lub szydełko o grubości od 8 do 12 mm. Wymieniając zalety tego materiału, trzeba nadmienić również ogromną gamę kolorów, która dostępna jest na rynku.

Sznurek bawełniany wykorzystywany jest do różnych robótek ręcznych i w zależności od tego, na co się zdecydujemy, należy wybrać odpowiednią jego grubość, która powinna być dopasowana również do naszych umiejętności. Najczęściej występujące grubości sznurka bawełnianego to: 

  • 2 mm;

  • 3 mm;

  • 5 mm;

  • 8 mm;

Co można wykonać ze sznurka bawełnianego?

Za pomocą sznurka bawełnianego można zarówno szydełkować jaki i tworzyć rękodzieła metodą sznurkowania, czyli techniki makramy. Ciekawe w niej jest to, że  nie potrzebne nam są ani szydełko, ani druty, a jedynie własne ręce. Warto dodać, że metoda sznurkowania pozwala na stworzenie pięknych i oryginalnych dekoracji do mieszkania, jak np. kwietników czy abażurów.

Sznurek bawełniany, jak tłumaczy specjalista z firmy Arkatex, jest odpowiedni zarówno dla osób, które już przed długi czas są z nim zaznajomione, ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają z nim swą przygodę. Każdy jednak, kto się zetknął ze sznurkiem bawełnianym, wie, że z jego pomocą można stworzyć cudowne dzieła, jak np. dywaniki, poszewki, podkładki pod szklanki, modne koszyki na zabawki lub zakupy, pufy, ale także ciekawą biżuterię.
Opracowanie:
Łódź, Siewna 15
tel. 42 681 07 74
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz