Artykuł sponsorowany

Co może wykryć komputerowa diagnostyka używanego auta podczas zakupu?

Co może wykryć komputerowa diagnostyka używanego auta podczas zakupu?

Diagnostyka komputerowa auta pozwala wykryć błędy i usterki, niemożliwe do sprawdzenia w tradycyjny sposób. Dzięki tej nieinwazyjnej metodzie można łatwo usunąć awarie oraz odkryć nieuczciwe praktyki handlarzy samochodami, bo specjalny program komputerowy wychwyci wiele zamaskowanych nieprawidłowości. Dlatego warto sprawdzić auto przed zakupem również pod kątem analizy komputerowej.

Jak działa diagnostyka pojazdu przez komputer?

Diagnostyka komputerowa auta to pomoc w wykryciu przyczyn usterek, które są trudne do znalezienia zwykłymi metodami. Ta polega na tym, że podłącza się samochód do specjalnego oprogramowania w komputerze. Wynik jest odczytywany przez elektrotechnika. Niekiedy diagnostyka obejmuje bardziej skomplikowaną procedurę, bo nie wszystkie problemy ujawniają się, gdy auto stoi i dlatego niekiedy diagnostyka musi zostać przeprowadzona w czasie jazdy. Zaletą tego systemu analizy stanu technicznego auta jest to, że nie wymaga rozkręcania układów w celu lokalizacji usterki. Odczyty komputerowe to jedynie wskazówka dla elektromechanika, bo tylko doświadczenie i umiejętności pozwolą mu na właściwą interpretację błędów.

Ukryte defekty podczas zakupu używanego auta

Kupując używany samochód trudno zaufać na słowo poprzedniemu właścicielowi co do stanu technicznego, dlatego warto dokładnie sprawdzić auto podczas diagnostyki, np. w serwisie elektromechaniki pojazdowej Sławek Sławomir Kierzkowski. Dzięki analizie komputerowej można odkryć niektóre nieuczciwe zagrania sprzedawcy, np.

  • cofanie licznika;

  • zatajenie kolizji odnotowanej przez komputer samochodu (CrashData);

  • zamontowanie emulatorów zepsutych układów,

  • podpięcie kontrolek niedziałającego ABS pod lampkę ciśnienia oleju.

Dzięki diagnostyce można też wykryć wiele innych bieżący problemów m.in. nieszczelny układ paliwowy oraz błąd w działaniu układów elektronicznych. Dzięki tej analizie można się dowiedzieć, czy stosunek ceny do stanu auta jest adekwatny i czy w ogóle warto decydować się na transakcję, biorąc pod uwagę zakres koniecznych prac.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz