Materiał Partnera

Co lepsze w podróży – wynajem samochodu czy taksówka?

Co lepsze w podróży – wynajem samochodu czy taksówka?
Podróże wymagają komfortowego i szybkiego środka transportu, dlatego w tym względzie najlepiej sprawdzi się m.in. taksówka lub samochód na wynajem. Można korzystać także w kolei, metra lub autobusów, jednak tego typu środki transportu nie umożliwią maksymalnej optymalizacji czasu i kosztów, a dodatkowo, będą wymagały dopasowania się do przewoźnika. Co zatem lepiej wybrać – samochód na wynajem czy taksówkę?

Transport: Samochód na wynajem a taksówka – koszt, parking i komfort

Będąc w podróży do przemieszczania można używać zarówno wynajętego samochodu, jak i taksówki. Warto jednak podkreślić, że w przypadku, gdy turystom zależy tylko na kilkukrotnych przejazdach np. z lotniska do hotelu, z hotelu do jakiś atrakcji i zabytków itp., warto zdecydować się na taksówkę. Samochód na wynajem sprawdzi się tylko wtedy, gdy ma się w planach wiele wyjazdów i przemieszczanie na długich trasach. Warto jednak podkreślić, że istotny jest tutaj także koszt. Cena przejazdu taksówką może z początku okazać się wyższa, jednak to często tylko pozory. Decydując się na wypożyczenie samochodu oprócz kosztu wynajmu, należy do niego doliczyć koszt: benzyny, ubezpieczenia, parkingów itp. Tym samym, ostateczny rozrachunek wypada lepiej na korzyść taksówki. Ponadto, warto podkreślić, że przejazd taksówką (np. firmy Tele-taxi z Katowic) w mieście lub kraju, którego się nie zna, może okazać się mało komfortowy. Nieznajomość tras, miejsc parkingowych, kultury jazdy, a także np. wiedzy, która pozwala omijać daną ulicą korki w godzinach szczytu, może sprawić, że wynajem samochodu będzie stresujący. Wybierając taksówkę ma się gwarancję bezpiecznego i szybkiego pokonania danej trasy.

Samochód na wynajem czy taksówka? – formalności, odpowiedzialność i inne

Wynajmując samochód należy liczyć się również z tym, że procedura zajmuje sporo czasu, dlatego z pewnością nie będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które się spieszą. Oprócz trwającego długo podpisywania umowy, kolejnym minusem jest fakt, że wypożyczalnia samochodów często wymaga od klienta posiadania karty kredytowej. Ponadto, wynajmujący jest w pełni odpowiedzialny za wypożyczony pojazd – tylko taksówka jest rozwiązaniem, w którym pasażer nie ponosi żadnej odpowiedzialności za przejazd w trakcie jego trwania. Warto również podkreślić, że gdy złapie się taxi ma się pewność, że kierowca zna miasto i tym samym wskaże pobliskie atrakcje lub miejsca, w których np. można dobrze zjeść. Wynajem samochodu związany jest z kolei z poleganiem tylko na sobie – jeśli podróżujący nie zapozna się z mapą, nawigacją bądź nie uzyska informacji w inny sposób, może ominąć np. ciekawe i warte odwiedzenia miejsca.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz