Artykuł sponsorowany

Co lepiej wybrać, paskowacze elektryczne czy ręczne?

Co lepiej wybrać, paskowacze elektryczne czy ręczne?

Transport towarów wymaga ich odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju techniki. Jednym z rozwiązań pozwalającym na zabezpieczenie np. dużej liczby kartonów jest wykonanie bandowania z użyciem paskowacza. Cały proces ma na celu zabezpieczenie produktu przed rozsypaniem się czy otwarciem. Które urządzenia sprawdzą się lepiej – elektryczne czy ręczne? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat.

 

Wykorzystanie paskowaczy – właściwe zabezpieczenie transportu

 

Paskowacze wymagają zastosowania specjalnego rodzaju taśm spinających. Samo urządzenie może zostać sklasyfikowane ze względu na sposób jego działania. Wyróżnia się modele:

  • ręczne,
  • elektryczne.

 

Technika pozwalająca na szybkie pakowanie znacznej liczby produktów przemysłowych pozwala na ich łączenie w grupy kilkuelementowe. Głównym zadaniem taśm wykorzystywanych podczas tego procesu jest zabezpieczenie towaru przed przemieszczaniem się. Najczęściej wykonywane są one z polipropylenu, co gwarantuje wysoką wytrzymałość. Warto jednak zauważyć, że są dostępne w różnych wariantach. Różnią się od siebie istotnymi parametrami, takimi jak grubość czy szerokość, co wpływa bezpośrednio na sposób pakowania oraz rodzaj transportowanego ładunku.

 

Ręczne oraz elektryczne paskowacze – które z nich lepiej się sprawdzają?

 

Paskowacze dzielą się na elektryczne oraz ręczne. W ofercie firm specjalizujących się w tego urządzeniach, takich jak np. PENNY GONDEK Sp. z o.o., znajdują się różne modele. Ręczne warianty to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Sprawdzają się one przede wszystkim tam, gdzie nie ma konieczności pakowania hurtowych ilości towarów. Paski z tworzywa za pomocą urządzenia łączone są ze sobą metalowymi klamrami, które zaciska się poprzez nacisk na nie. Największą zaletą urządzenia jest jego stosunkowo niska cena oraz proste wykorzystanie. Łączenie ze sobą taśm wymaga jednak wprawy i koordynacji ze strony pracownika. Najpierw pakowany element musi zostać owinięty taśmą, następnie wprowadza się ją w urządzenie i napina. Po napięciu umieszcza się metalową spinkę i zaciska ją na taśmie.

 

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku firm pakujących na dużą skalę, są urządzenia elektryczne obsługiwane przez operatora. Cały proces nawijania taśmy oraz jej scalania za pomocą spinek odbywa się tutaj bez udziału pracownika.

 

Decydując się na wybór paskowaczy, konieczne jest dopasowanie urządzenia do wymagań firmy. Jeżeli pakuje się duże ilości towarów, wówczas model elektroniczny będzie znacznie lepszym wyborem niż ten ręczny i taka inwestycja przyniesie wiele korzyści.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz