Materiał Partnera

Co koniecznie należy wiedzieć o lakierowaniu samochodów?

Co koniecznie należy wiedzieć o lakierowaniu samochodów?

Wiadomo, że z biegiem czasu i użytkowania wszystko niszczeje, tak samo lakier samochodowy, który ochrania nasz samochód przed działaniem różnorodnych czynników atmosferycznych. Ponadto, oczywiście spełnia funkcję estetyczną. Jak wygląda proces lakierowania samochodu? Jak przygotować jego powierzchnię pod lakierowanie? Jakiego rodzaju lakier możemy wyróżnić?

Etapy lakierowania

W przypadku napraw po różnorodnych wypadkach, raczej konieczne jest udanie się do warsztatu w celu wylakierowania samochodu. Pierwszy etap to dobre przygotowanie podłoża. To szczególnie istotne, aby lakier szybko nie odpadł, więc temu etapowi trzeba poświęcić dużo czasu i uwagi. Bardzo dobrze trzeba, więc zdiagnozować rodzaj podłoża, gdyż od jego rodzaju zależy także wybór lakieru, który użyjemy.  Musimy porządnie oczyścić podłoże i usunąć starą warstwę lakieru. Inną opcją jest również zmatowienie podłoża. Następnie nakłada się specjalną warstwę – bazę pod podkład, na który zostanie już nałożony lakier właściwy. Żeby nałożyć jednak lakier nawierzchniowy, nasza baza musi porządnie wyschnąć. Dopiero wtedy nakładamy odpowiedni lakier, który wzmacniamy lakierem bezbarwnym. Ostatnim etapem jest polerowanie karoserii. Warto poszukać dobrego warsztatu blacharsko – lakierniczego zajmującego się lakierowaniem typu Ukleja Zakład lakierniczy, lakiernik samochodowy.

Jakiego rodzaju lakier wykorzystać?

Do rodzaju podłoża samochodowego, dostosowujemy rodzaj lakieru. Najczęściej stosowanymi powłokami są te charakteryzujące się dużą twardością, czyli powłoki niemetaliczne, choć równie trwałe są także powłoki metaliczne. Wyróżniamy również lakiery matowe czy perłowe (zdecydowanie rzadziej stosowane. Dla osób lubiących innowacje ciekawe mogą być lakiery typu kameleon, które dają nam różne wrażenie wizualne w zależności od kąta naszego patrzenia. Warto pamiętać, aby stosować się, co do zaleceń producenta, jeśli chodzi o czas nakładania poszczególnych warstw. To niezwykle istotne, gdyż źle wykonany proces, bardzo szybko daje się we znaki i skutkuje problemami na karoserii typu korozja. Lakierowanie samochodu, aby było trwałe, musi być wykonane bardzo uważnie, co jest pracą trudną i mozolną, dlatego warto upewnić się, że wybieramy warsztat, który nie oszczędza na czasie.

Opracowanie:
Ujście, Władysława Jagiełły 3
tel. 502 480 640
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz