Materiał Partnera

Co jeść w pracy? Pomysły na zdrowe, sycące i łatwe odżywianie w biegu

Co jeść w pracy? Pomysły na zdrowe, sycące i łatwe odżywianie w biegu

Przeciętny etatowy pracownik spędza w biurze 8 lub nawet więcej godzin. Nie sposób przeżyć tego czasu, nie dostarczając organizmowi odpowiedniej ilości energii z pożywienia. Wiele osób, tłumacząc się brakiem czasu, w godzinach pracy podjada tylko pospiesznie niezdrowe przekąski. Warto jednak postarać się o urozmaicenie biurowego jadłospisu. Dowiedz się, co jeść w biurze, aby pracować efektywniej i przyjemniej.

Co jeść w biurze – szybko, ale zdrowo

Dla prawidłowej pracy organizmu i utrzymania metabolizmu na optymalnym poziomie dobrze jeść co 3-4 godziny. Nie jest wskazane również wieczorne objadanie się, a więc obfita kolacja po powrocie do domu z pracy nie powinna rekompensować całego dnia marnego odżywiania. Dobrze więc zjeść podczas pobytu w pracy przynajmniej jeden solidny posiłek, uzupełniony o zdrowe przekąski. Jak tego dokonać, jeśli masz naprawdę mało czasu? Obecnie zjedzenie świeżego, pożywnego obiadu „na szybko” nie stanowi już takiego wielkiego problemu. Nie musisz wcale odżywiać się wyłącznie batonikami i zupkami z proszku.

Jeśli nie masz czasu na planowanie i przygotowywanie sobie porządnych posiłków do pracy, nie jest to koniec świata. Obecnie do dyspozycji masz wiele rozwiązań, które ułatwiają regularne i zdrowe jedzenie w każdych warunkach. Jeśli czujesz, że przydałaby Ci się całodobowa opieka gastronomiczna, warto rozważyć zamówienie cateringu dietetycznego. Nie jest to rozwiązanie tanie, ale z pewnością bardzo wygodne. Każdego dnia otrzymujesz wybraną liczbę posiłków o określonej kaloryczności, dopasowaną do Twoich preferencji, wymagań dietetycznych i stylu życia. Catering dietetyczny może być zbawieniem dla zapracowanych, koniecznie trzeba jednak wybrać firmę, która nie uznaje kompromisów w zakresie zarówno smaku, jak i jakości dań.

Jeśli pracujesz w centrum dużego miasta, warto znaleźć lokal w okolicy Twojego biura, który oferuje zdrowe i świeże dania na dowóz. Coraz większa liczba restauracji przygotowuje codziennie inne obiady dnia w atrakcyjnych cenach. To świetny sposób na urozmaicenie swojej diety. Jeszcze ciekawszym pomysłem jest zamówienie wraz ze współpracownikami obiadów abonamentowych. Oferuje je na przykład Jadłodajnia Domowa z Krakowa. To gwarancja codziennie innego, świeżego i ciepłego posiłku, dostarczanego wprost do biura. W przypadku większych firm czy instytucji istnieje nawet możliwość ustalenia indywidualnego menu. Atutem takiego rozwiązania są też przystępne ceny posiłków.

Jedzenie do pracy przygotowywane w domu

Jeśli dysponujesz większą ilością czasu i cenisz sobie stan swoich finansów, warto pokusić się o samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków, które zabierzesz ze sobą do pracy. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy inwestycja w solidne pojemniki i dobra organizacja. Takie domowe obiady do biura mogą być nie tylko tanie, ale też bardzo zdrowe. Wystarczy pamiętać o tym, aby do każdego posiłku dodawać jak najwięcej różnorodnych warzyw. Do zabierania w pudełka do pracy idealnie nadają się sałatki, ale też ryż, kasza czy makaron z dodatkami i zupy oraz zdrowe przekąski, takie jak owoce z jogurtem i otrębami lub musli, warzywa z dipem czy orzechy. Te ostatnie, wraz z suszonymi owocami, warto trzymać stale w szufladzie biurka. Idealnie sprawdzą się w sytuacjach kryzysowych, niwelując charakterystyczne burczenie w brzuchu i poprawiając pracę umysłu.

Opracowanie:
Kraków, Warszawska 18
tel. 503 610 055
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz