Materiał Partnera

Co dobrze wiedzieć o transporcie międzynarodowym drobnicy?

Co dobrze wiedzieć o transporcie międzynarodowym drobnicy?

Transport drobnicowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów transportu w naszym kraju. Coraz częściej jednak wykorzystuje się go w transporcie do krajów Unii Europejskiej oraz poza jej granice – wtedy mamy do czynienia z transportem międzynarodowym drobnicy. Czym on się charakteryzuje dokładnie? Jakie są rodzaje transportu drobnicowego? Dlaczego jest korzystny zwłaszcza dla małych firm?

Drobnica – co to jest?

Ładunek drobnicowy składa się z wielu paczek najprościej mówiąc. Masa pojedynczych opakowań jest niewielka, natomiast mają one różne kształty i wyróżnia się dwa ich rodzaje – opakowania zbiorcze i jednostkowe. Opakowania zbiorcze jak sama nazwa wskazuje zawierają większą ilość towarów. Trudnością w transporcie jest fakt, że często ładunek drobnicowy ma różnych nadawców i odbiorców, co wiąże się z umiejętnym planowaniem transportu i organizacji przestrzeni wewnątrz transportu. Dlatego warto tak skomplikowaną pracę polecić doświadczonej firmie przewozowej typu Nadim-Car. Fachowcy dokładnie oznaczają wszystkie paczki i odpowiednio je zabezpieczają przed uszkodzeniem. Transport drobnicowy jest tak bardzo popularny, gdyż jest wygodny dla małych firm i przedsiębiorstw. I choć wymaga odpowiedniego podejścia ze strony firmy przewozowej, coraz częściej jest wykorzystywany.


Rodzaje transportu drobnicowego

W zakresie transportu drobnicowego, możemy wyróżnić kilka jego rodzajów. Najczęściej mamy do czynienia z przesyłkami paletowymi, choć paczki mogą być wsadzone do kontenera. Innym rodzajem transportu jest połączenie kilku paczek w pakiet, ewentualnie można je ze sobą związać po kilka sztuk. Po odebraniu towaru od klienta, zostają one poddane segregacji w terminalu przeładunkowym, po czym są wysyłane do określonego kraju do odbiorcy. Trasa musi być bardzo dobrze zaplanowana przez spedytora, aby w różnych lokalizacjach rozładować towar. Samochody są przygotowane do transportu różnego rodzaju materiałów – spożywczych, przemysłowych czy innych. Doświadczone firmy przewozowe muszą się zmierzyć z wymagającą logistyką, aby wszystkie produkty zostały dowiezione w krótkim czasie na miejsce. Kolejnym atutem tego rodzaju transportu jest jego stosunkowo niska cena. W przypadku towaru drobnicowego, list przewozowy wystawiany jest na cały ładunek zbiorczy.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz