Materiał Partnera

Ciepła woda i prąd pozyskane z odnawialnych źródeł energii

Ciepła woda i prąd pozyskane z odnawialnych źródeł energii

Promienie słoneczne, woda, wiatr, energia geotermalna czy biomasa są źródłami pozyskiwania ciepła oraz prądu. Nie powodują przez dłuższy czas deficytu zasobów naturalnych i w żaden sposób nie są zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Najczęściej wykorzystuje się światło słoneczne oraz wiatr. Jednak ze względu na obfitość energii słonecznej, wiele firm ma do zaoferowania kolektory słoneczne oraz systemy fotowoltaiczne, które korzystają z jej zasobów.

Kolektory słoneczne

Powszechnie nazywa się je solarami. Są to urządzenia, które pozyskują energię słoneczną i zamieniają  ją w ciepło do ogrzania wody, a nawet pomieszczeń. W środku kolektora słonecznego znajdują się rurki. Płynąca w nich ciecz jest ogrzewana przez rozgrzaną przez słońce powierzchnie płyty. Wydajność energetyczna kolektorów słonecznych w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Te gorszej jakości ogrzeją wodę tylko w słoneczne i ciepłe dni. Dlatego jeżeli masz zamiar korzystać z kolektorów również jesienią i zimą, pomyśl o lepszych i droższych rozwiązaniach. Miej na uwadze to, że jest to inwestycja długoterminowa, która się zwróci, bo przecież zastosowanie kolektorów wiąże się z oszczędnościami na rachunkach za ciepłą wodę, a nawet za ogrzewanie.

Fotowoltaika – jej działanie i zastosowanie

Fotowoltaika to procesy polegające na przetworzeniu światła słonecznego w energię elektryczną. Uzyskaną w ten sposób energię ekologiczną wykorzystuje się do ogrzania domu oraz wody. Panele fotowoltaiczne są bezobsługowe. Wystarczy odpowiedni montaż, by korzystać z zasobów  promieniowania słonecznego. Zamontowana instalacja fotowoltaiczna zamienia energię słoneczną w prąd stały. By zmienić go w zmienny (taki, który znajduje się w gniazdkach elektrycznych) potrzebny jest inwerter solarny. Panele fotowoltaiczne zazwyczaj montowane są na dachach budynków, ale też można je zainstalować na gruncie. Ich posiadanie niesie wiele korzyści. Po podłączeniu do instalacji elektrycznej można na bieżąco wykorzystywać pozyskaną energię za darmo. Dodatkowo jej nadwyżki można przesyłać do sieci publicznej przy pomocy dwukierunkowego licznika.

Firma K&K Technika z Kąkolewa zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych. Z jej udziałem twój dom stanie się  energooszczędny  i ekologiczny, a rachunki za prąd będą o wiele mniejsze, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze.

Jeżeli masz w planach montaż instalacji fotowoltaicznych, pamiętaj że masz możliwość skorzystania z dotacji na Odnawialne Źródła Energii, dzięki czemu obniżysz koszty montażu systemu fotowoltaicznego.

Opracowanie:
Kąkolewo, Gruszkowa 20
tel. 573 935 824
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz